fbpx
Close

Tallinna Tehnikaülikoolist võib saada pärast EM-i Eesti võimsaim klubi

TalTech Tradehouse’i naiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

TalTech/Tradehouse’i naiskonna komplekteeritus on uuel hooajal ilmselt hoopis teisest puust kui varasematel hooaegadel, sest kodumaale plaanivad naasta mitmed Eesti koondislased.

“Kui need koondislased, kes välismaal mängimisest loobuvad, koju tulevad ja võrkpalliga edasi tegeleda soovivad, siis oleme rääkinud, et neile on olemas pehme maandumiskoht, kus tavaellu sukeldudes saab amatöörtasemel mängida,” ütleb viiendat hooaega naiskonna juhendamist jätkav Marko Mett, kes on hetkel meie rahvusnaiskonna abitreenerina Budapestis toimuvaks EM-finaalturniiriks valmistumas. “Täna võib öelda, et pealinnas on mängijaid olude sunnil rohkem, kui võistkondadesse mahub. Saame seega loodetavasti kokku korraliku pundi. Ent kõigepealt mängime edukalt selle finaalturniiri ära. See on praegu kõigi jaoks prioriteet number üks.”

Koduklubita on täna meie rahvuskoondislastest teatavasti sidemängija ja kapten Julija Mõnnakmäe (lõppenud hooajal mängis Prantsusma kõrgliigas), diagonaalründaja Kristel Moor (Prantsusmaa esiliiga), temporündaja Eliisa Peit (Soome kõrgliiga), sidemängija Kaisa Bahmatšev (Belgia kõrgliiga) ja diagonaalründaja Kadi Kullerkann (TalTech/Tradehouse). Mett ei soovi koondislaste nimesid, kellega Eesti hõbedaklubil juttu on olnud, veel välja tuua, kuid möönab, et suheldud on rohkemate kui ühe-kahe mängijaga.

“Nende mängijate liitumine pole sada protsenti kindel, sest loodan südamest, et mõni kodukamarale jääda sooviv mängijanna leiab veel indu ja tahet hea pakkumise korral piiri taha siirduda,” lisab Mett. Tõepoolest, EM-finaalturniiril on veel nii mõnelgi Eesti koondislasel võimalik endale tulevikuks korralik kosilane leida.

Eesti naiste võrkpalliliigas hetkel ühtegi professionaalset mängijat pole. Et kõik naised tegelevad spordiga oma lõbuks, ei sõlmita nendega ka lepinguid.

Kas TalTechi eesmärk oleks uute mängijate lisandumisel Eesti esiklubiks kerkida? “Meie mängutase võiks uuel hooajal kindlasti tõusta,” vastab Mett. “Tegutseksime edasi aga sama mudeli järgi nagu siiani. Põhiliselt treenime õhtuti, aga need, kes saavad töö ja kooli kõrvalt, käivad trennis ka hommikuti. Ise jätkan samuti amatöörina, mis tähendab, et argipäeva esimesel poolel kehastun kehalise kasvatuse õpetajaks. Esimese pallitrenni teeme EM-i tõttu tavapärasest hiljem ehk kolmandal septembril. Paari trenni pealt läheme septembri esimesel nädalavahetusel Riiga kontrollturniirile. Praegu laovad meie mängijad põhja koos TalTechi meeskonnaga Risto Jamnese eestvedamisel,” lisab Mett.

TalTechis on enamik seniseid põhitegijaid jätkamas eesotsas temporündajast kapteni Mari Loormani, nurgaründajate Merilin Paalo, Marcella Raua ja Maria Säästla, sidemängija Melissa Varlõgina ning Eesti koondise libero Kristi Nõlvakuga. Teistkordselt emaks saav Sylvia Tammerik jätab hooaja vahele, sidemängija Pille-Triinu Maiste siirdub Tallinna Ülikooli ning naiskonnaga ei liitu uuel hooajal Raili Kont-Kontson. Küsimärgi all on Liisa Soometsaga eduka rannavollesuve teinud Heleene Hollase jätkamine.

scroll to top