Renet Vanker valiti Maaseiki hooaja esimese eurovõidu MVP-ks!

Eestlased blokis: Renet Vanker (12) ja Henri Treial (1). | Foto: CEV

Henri Treiali ja Renet Vankeri koduklubi Maaseiki Greenyard pidas teisipäeva hilisõhtul Euroopa Meistrite Liigas tõelise põnevuskohtumise. Tulemusega 3:2 (25:19, 23:25, 25:21, 22:25, 15:13) alistas kodumeeskond lõpuks Ankara Ziraat Bankasi ja sai nii kirja selle hooaja esimese võidu eurosarjade kõrgeimal tasemel. Kirsiks tordil oli fakt, et just sidemängija Vanker valiti matši parimaks mängijaks.

Maaseik avas mängu 25:19 geimivõiduga, mis oli ühtlasi nende jaoks esimene võidetud geim sel eurohooajal. Esimese mängu kindlalt võitnud Ankara kogus end ja Belgia klubi kaotas teise vaatuse napilt 23:25. Kolmanda geimi võitis taas Maaseik 25:21, kuid neljandas tegi tagasituleku taas Türgi klubi ja viis 25:22 võiduga mängu viiendasse geimi. Ülinapi eduga võttis Maaseik seal geimivõidu, kusjuures seisul 12:11 tõi just Henri Treiali magus blokk mängu murrangu. Seisuga 15:13 võitis kodumeeskond viienda geimi ja tähistas sellega esimese võidu kirjutamist alagrupitabelisse.

MVP Renet Vanker tõi 5 punkti (+4). 3 neist tulid sulustamisel, üks rünnakul ja üks servil. Henri Treial panustas 10 punktiga (+5). Maaseiki diagonaalründaja Jolan Cox tõi meeskonna resultatiivseimana 22 punkti (+12), vastaste edukaim mees oli 20 punkti toonud Martin Atanasov (+9).

“Olen nii MVP auhinna kui meeskonna võidu üle väga õnnelik! Hea, et mehed mu tõsted punktiks lõid,” kommenteeris MVP Vanker mängujärgses intervjuus tänast esitust. “Mängisime ideaalset mängu. Viies geimis on hea võita, aga eks lootsime ka 3:1 tulemuse teha, sest mängisime hästi. Järgmises mängus Varssavi vastu proovime samuti võidu koju tuua!”

B-alagrupis tõusis Maaseiki Greenyard nüüd ühe võiduga kolmandale kohale. Olgugi, et Maaseikil on jäänud mängida veel kahel korral tabeli viimase Varssaviga, olid Belgia klubi edasipääsuvõimalused juba enne tänast kohtumist kadunud.