fbpx
Close

Rünnakul säranud TalTech mängib karikafinaalis, Pajula vedas TLÜ liigas tähtsa võiduni

Kadi Kullerkann näitas poolfinaalis diagonaalründaja kohta harvanähtavat rünnakuprotsenti – 71. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eesti naiste karikavõistluste esimene finalist on tänavu Tallinna Tehnikaülikool/Tradehouse, kes alistas pühapäeval teises ja ühtlasi otsustavas mängus Famila/Võru 3:0 (7, 12, 18). Ka avamängu olid Marko Meti hoolealused võitnud sama tulemusega.

Kadi Kullerkann tõi pealinnas peetud matšis imelise 71-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures võitjatele 18 punkti (+16), kaks esimest geimi mänginud Nette Peit (rünnak 75%) lisas 11 (+10) ja kapten Mari Loorman (rünnak 71%) 9 punkti (+9). Raivo Jeenase juhendatavale Võru naiskonnale tõi Eliise Hollas 11 punkti (+5), sidemängija Kaisa Bahmatšev lisas 4 punkti (+2). Võistkondlik statistika näitab, et TalTechi rünnak oli 58% ja Võrul 25%, servi vastuvõtt aga TalTechil 32% ja Võrul 40%.

Karikavõistluste finaalis kohtub TalTech mulluse finaalivastase Tartu Ülikool/Bigbanki või Audentese SG/Noortekoondisega, kes peavad mõlemad poolfinaalmängud sel nädalavahetusel. Finaal toimub 22. detsembril Tartus.

Eesti naiste meistriliigas avas võiduarve Sten Esna ja Laos Lukase juhendatav Tallinna Ülikool, kes alistas koduväljakul 3:0 (20, 16, 27) Audentese SG/Noortekoondise. Võitjate tulemuslikem oli Eesti koondislane, Belgia liigas tekkinud pausi tõttu paariks kuuks kodumaale naasnud Hanna Pajula, kes kogus 17 punkti (+11). Kaisa Õunpuu panustas võitu 12 (+9) ja Maret Kuuse 8 punktiga (+6). Andrei Ojametsa hoolealustest olid resultatiivsemad Eva Liisa Kuivonen 16 (+14) ja Maren Mõrd 7 punktiga (0).

Tabeliseis.

 

 

scroll to top