fbpx
Close

Saaremaa jääb palliplatsilt pikemaks ajaks eemale, saarlased ootavad põhiründaja osas arenguid

Alex Saaremaa. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki ja Eesti rahvusmeeskonna temporündajat Alex Saaremaad võib nädalavahetusel Tallinnas tekkinud vigastuse tõttu oodata pikk mängupaus. Muredest pole priid teisedki Eesti klubid.

19-aastane Saaremaa vigastas laupäeval Tallinna karikal Tallinna Selveriga esikoha nimel mängides parema käe väikest sõrme ja lahkus väljakult. Keskblokeerija sõrm on hetkel kipsis ja homme läheb ta uuringutele, kus peaks selguma, kui pikk mängupaus ees ootab. “Minimaalselt kuu on Alex kindlasti eemal, sest luu on katki,” sõnas klubi mänedžer Hendrik Rikand.

Tartu temporündajate niigi hõre koosseis muutus seega veelgi hõredamaks. Kevin Soo kõrval peab mängukoormust kandma hakkama paariaastase pausi järel kõrgliigasse naasnud Siim Päid. Rohkem vajaliku mänguklassiga tempomehi Alar Rikbergil kasutada polegi, sest Võrust pärit 17-aastane Jasper Frei osaleb küll treeningutel, aga pole veel meistriliigaks valmis. Uut temporündajat Tartu Rikandi sõnul aga ei otsi, sest selleks puuduvad vahendid.

Tallinna Selveri ridades ei näinud kodusel turniiril väljakul külmetushaigust ravinud nurgaründajat Andrus Raadikut ja soomlasest sidemängijat Niko Haapakoskit. Sellest nädalast on mõlemad mehed taas terved ja löövad trennides kaasa. Ka Raadiku suvel viga saanud sõrm ei sega enam mängimist, kuigi valu veel teeb.

Saaremaa Võrkpalliklubi mängijaid pole ettevalmistusperioodil tõsisemad tervisehädad tabanud. Kontrollmängudest on eemale jäänud vaid Eesti koondise diagonaalründaja Hindrek Pulk, keda vaevab juba pikemat aega õlavigastus. Tema asemik Markus Uuskari on seni saanud kontrollmängudes täiskoormuse.

“Tahaks loota, et Hindreku naasmine pole kaugel,” sõnas klubi mänedžer Hannes Sepp. “Uue nädala alguses oleme targemad, sest siis saab selgeks, kas ja kuidas ta meid aidata saab. Trennis teeb Hindrek kõike koos teistega kaasa, aga mitte maksimumiga. Olime Hindreku seisukorrast teadlikud, kui temaga lepingu sõlmisime. Oleme temaga kaks kuud tööd teinud ja aega andnud ning loodame, et viimaste eesootavate protseduuridega saame ka valuaistingud õlast välja. Aga kui peaks juhtuma, et tema tervislik seisund ei luba tänavu mängida, siis peame tegema meeskonnas vangerdusi.”

Pärnu Võrkpalliklubi, kes osaleb reedel ja laupäeval sarnaselt Bigbankile, Selverile ja Maaülikoolile Tartus toimuval turniiril, hetkel tõsisemate tervisemurede üle ei kaeba. Kõik põhimehed peaksid olema mängukõlbulikud.

Homme Kuressaares saarlastega kohtuv Tallinna Tehnikaülikool peab aga hakkama saama diagonaalründaja Janno Õunpuuta. “Jannol on Achilleuse kõõlus paistes ja kaks nädalat teda platsil ei näe,” kinnitas klubi mänedžer Uku Rummi, kelle sõnul teeb meeskond tööd selle nimel, et lähiajal nimetatud positsioonile välismaalt väärt mees tuua.

Kodune võrkpallihooaeg peaks ametliku avalöögi saama septembri viimasel nädalavahetusel, ent tänaseks pole veel saabunud infot, kas Credit24 Meistriliiga algab lätlastega või lätlasteta.

scroll to top