fbpx
Close

Saksamaa superkarikas ehk ekraanpõranda debüüt, 4535 pealtvaatajat, infosulg ja Juhkami

Friedrichshafen rünnakul, taamal jälgib sündmuste käiku Martti Juhkami. | Foto: Saksamaa võrkpalliliit

Eile peeti Hannoveris Saksamaa klubivõrkpalli uue hooaja esimene suur matš, kui Berliini Recycling Volleys alistas Hannoveris toimunud superkarika finaalmängus 3:0 (20, 18, 15) oma põhirivaali Friedrichshafeni.

Martti Juhkami kuulus pärast eelmise nädala edukat Bundesliga-debüüti esmakordselt Friedrichshafeni algkoosseisu, ent millegi erilisega silma ei paistnud ning vahetati mängu keskosas välja. Infot meeskondade suurematest punktiküttidest, põhjalikust statistikast rääkimata, ei leia liiga kodulehelt ega ka Saksamaa meediast tänaseni, olgugi et mäng lõppes 24 tundi tagasi.

Kohtumist käis Hannoveris vaatamas 4535 inimest. Juba enne nädalavahetust räägiti Saksamaal palju sellest, et nimetatud mängus kasutatakse profivõrkpallis esmakordselt n-ö ekraanpõrandat. See tähendab, et mäng peeti klaaskattel, mille alla olid paigutatud spetsiaalsed LED-ekraanid. Taoline lahendus võimaldas mängu eel ja järel panna korraldajatel rõhku eriefektidele. Ka mängijaid ei paistnud uus pinnas häirivat, sest “klaasi” veidi hirmutavast kõlast hoolimata oli väljakukate võrkpallimänguks igati sobiv.

Naistest võitis superkarika Schwerin, kes alistas 3:1 (22, -31, 19, 18) Stuttgarti.

Tänu võrkpalliportaali lugejale õnnestus statistika lõpuks leida. Selle saab kätte Berliini klubi kodulehelt. Juhkami tõi pooleteise geimiga 4 punkti (-4).

scroll to top