fbpx
Close

Selver leidis Vankeri asemele kodumaalt uue mängumehe. Toobal: ootan huviga, mis saama hakkab!

Karel Ellermaa on olnud esiliigas Tallinna Ülikooli enam kui poolesaja mängu pikkuses võiduseerias üks meeskonna võtmetegijaid. | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Selver tõi välismaale siirdunud Renet Vankeri asemele uueks sidemängijaks esiliiga viimaste aastate parima mängujuhi, 28-aastase saarlase Karel Ellermaa.

Ellermaa pole Eesti võrkpallis sugugi tundmatu nimi. Teismelisena esindas ta kodusaarel Eesti parimat noortevõistkonda, kus mängisid muuhulgas ka näiteks Kevin ja Alari Saar, Johan Vahter, Karli Allik ning Selveri tänane kapten Denis Losnikov. Samuti kuulus Ellermaa mälestusväärsesse juunioride koondisse, kes pääses 2013. aastal omaealiste MM-ile. Meistriliigas mängis Ellermaa kolm hooaega Tallinna Tehnikaülikoolis ja ühe Rakveres. Kui TalTechis ta Eesti koondislase Kusti Nõlvaku kõrval sisuliselt oma võimalust ei saanudki, siis Rakveres jagas mänguaega enam-vähem võrdselt Ronald Järvega. Pärast 2015. aastal meistriliigas mängimisest loobumist on Ellermaa kuulunud esiliiga parima võistkonna Tallinna Ülikooli võtmemeeste hulka ning tegutsenud seal lisaks sidemängija kohale ka diagonaalis.

Võrkpall24 uuris, kas Ellermaa Selveriga liitumist võib nimetada parimaks lahenduseks, mis pärast Vankeri lahkumist klubi finantse ja turul olnud mängijate kvaliteeti silmas pidades sündida sai? “Kindlasti!” nõustus Selveri peatreener Andres Toobal. “Karelit tuntakse Eestis ikkagi üsna hästi, samuti on ju Losnikov temaga koos noorena mänginud. Selveris on olnud viimastel aastatel suhteliselt noored sidemängijad – ka Renet oli – ning võib-olla suudab Karel kompenseerida Reneti lahkumisega tekkinud mängukvaliteedi languse oma vanuse ja kogemusega, mida meil väljakule hetkel vaja on. Ootan huviga, kuidas ta võistkonda sulandub ja mis saama hakkab. Eilse treeningu põhjal tundus, et mehed võtsid ta igatahes hästi vastu.”

Täna on Selver ja alaliit tegelenud paberimajandusega, et juba pühapäevaseks telemänguks saaks Selver Ellermaa Pärnusse kaasa võtta. “Homme teeb Karel meiega teise trenni ja saame asju veel natuke proovida. Aasta lõppes meie jaoks valusalt (Toobal peab silmas karikafinaali – toim.), aga proovime uuel aastal uue hingamisega alustada. Et rahaliselt olid meie võimalused väga piiritletud, poleks leegionäri palkamisega olnud võimalik imet teha. Pigem olnuks võimalus tõsiselt ämbrisse astuda. Seetõttu on Kareli üleminek meie jaoks kindlasti hea,” usub Toobal, kes oli sunnitud ka ise pärast Vankeri lahkumist treeningutel hoolealustele palle ette tõstma.

Olgugi et Selver leidis tekkinud probleemile hea lahenduse, ei saa Ellermaa ja Vankeri vahele võrdlusmärki siiski panna. Vanker on viimastel aastatel tõestanud end kvaliteetse mängumehena, kes kinnitas kanda ka Eesti koondises ja teenis nüüd lepingu Meistrite liigas mängivas Belgia tippklubis. Lisaks jätkab Ellermaa täiskohaga töötamist projekteerijana ega saa erinevalt Vankerist kõikides trennides kaasa lüüa.

“Tema roll saab olema umbes samasugune nagu Mihkel Nuudil, kes ei osale samuti kõigis trennides. Arutame läbi, millistel päevadel saan Kareliga arvestada. Koolivaheajal on meil mitmed Audentese spordigümnaasiumi mängijad olnud trennidesse kaasatud. Ilmselt teeksime seda ka tulevikus, kui Audentes lubab,” ütles Toobal, kelle meeskonna teise sidemängijana jätkab 17-aastane Sander Pärna.

Võrkpalliringkondades on Vankeri Meistrite liiga klubisse Maaseiki Greenyardi siirdumise taustal kõlanud ka arvamus, justkui saanuks Selver sidemängija eest kopsaka üleminekutasu. “Nii see ei käi ja rikkaks me ei saanud,” naerab Toobal selle variandi välja. “Kui võtta, mis me Renetile juba maksnud olime ja arvestada, et me andsime ta enne hooaja tähtsaimat perioodi ära, siis see oli klubi vaatenurgast kindlasti kahjulik otsus. Tema eest saadud rahaga katnuks me heal juhul uue leegionäri üleminekusumma. Aga sellest polnud juttugi, et võtame välismaalase ja hakkame Reneti eest saadud rahaga ka palka maksma. Ent Eesti võrkpalli ja Reneti enda jaoks oli Maaseiki minemine ainuõige samm, seetõttu sai see ka teoks.”

Kas Selver heitleb pärast Vankeri lahkumist veel kõige kõrgemate kohtade eest? “Vaatame, mis saab. Eks ole näha, kuidas (Aleksander) Eerma TalTechi meeskonda sulandub. Ja (Beau) Graham võib veel TalTechist lahkuda. Kindlaid plaane ei saa teha, aga muidugi loodan, et sarnaselt karikale pääseme ka teistes sarjades finaali. Kindlasti ei mata me seda eesmärki maha. Spordimeestena tahame ikkagi tiitleid võita. Karikafinaalis me nii head võib-olla polnud veel, aga samas kõik märgid näitavad, et kui suudame vaimselt tugevamaks saada, siis heal päeval suudame kõiki võita,” ütles Toobal lõpetuseks.

Ellermaa debüüti näevad võrkpallisõbrad pühapäeval kell 17, kui Selver kohtub võõrsil Pärnuga.

scroll to top