fbpx
Close

Selveri kahe üllatuskaotuse põhjus peitub tõsises mängijatenappuses

Tallinna Selveri peatreener Aapo Rantanen meeskonda juhendamas. | Foto: Saaremaa VK

Tallinna Selveri suurepärane hooaeg Credit24 Meistriliigas sai möödunud nädalavahetusel tõsise tagasilöögi, kui koduväljakul kaotati kaks viiegeimilist lahingut tabeli tagumises pooles paiknevatele Läti klubidele. Ühtlasi minetati sisuliselt võimalus võidelda põhiturniiri võidu nimel.

Aapo Rantaneni poolt juhendatav Selveri pidi nii Daugavpilsi kui Jekabpilsi vastu hakkama saama kahe põhimeheta. Hooaja esimesel poolel kogu liiga silmapaistvamate ründajate hulka kerkinud Timo Lõhmus vigastas treeningul hüppeliigest ning uuringutel avastati jalas mõra. Tänaseks lubab jalg noorel diagonaalründajal siiski juba joosta ja natuke ka hüpata, mistõttu mängupaus saab läbi suure tõenäosusega juba sel nädalal.

Selveri ainus leegionär Matthew Callaway ootab jätkuvalt uut tööluba ja pole seetõttu pärast pühi Ameerika Ühendriikidest Tallinna naasnud. Klubi loodab, et temporündaja saab meeskonda uuesti aidata hiljemalt jaanuari lõpus.

Pühapäevasest mängust jäi viimasel hetkel eemale veel üks põhimees, 16-aastane temporündaja Marx Aru, kes tõmbas soojendusel selja ära. Õnneks ei tohiks ka siin väga pikk mängupaus ees oodata.

Selveri libero Sten Vahtras lõi nädalavahetuse mängudel küll kaasa, ent on sellest kuust kaitseväelane ja osaleb treeningutel episoodiliselt.

Rantanenil oli niisiis nädalavahetusel küllaltki palju peavalu, keda ja kuhu väljakule saata. Näiteks elu esimesed täismängud sai kirja 16-aastane noortekoondislane Rauno Haidla, kes tegutses laupäeval liberona ja pühapäeval nurgaründajana. Avapäev libero rollis tuli välja vägagi korralikult, nurgaründajana oli esialgu rünnakute lahendamine veel keeruline.

“Selle üle pole mõtet spekuleerida, kuidas läinuks siis, kui kõik mehed olnuks rivis. Tuleb mängida nendega, kes parasjagu olemas on,” sõnas Rantanen aumehelikult pärast mänge.

Selveri loots tunnistab, et meeskond otsib hetkel aktiivselt välismaalt lisajõudu.

“Peame kedagi nurga- või diagonaalründaja positsioonile juurde tooma, et praeguses olukorras nii mängudel kui ka treeningutel korralikult kõik kohad kaetud saaks. Küsimus pole isegi medaliheitluses püsimises, vaid pigem selles, et mängijad hooaja lõpuni vastu peaksid. Praeguse õhukese koosseisuga on vigastused kerged tulema,” sõnas Rantanen. “Paistab, et uus mees tuleb ilmselt välismaalt, sest Eestis hetkel vabu mängijaid pole.”

Selver jätkab hooaega laupäeval Jelgava ja pühapäeval Riia vastu. Mõlemad mängud peetakse võõrsil.

scroll to top