Šmidl ja Orav vedasid Selveri väärt võiduni lähikonkurendi üle

Oliver Orav rünnakul. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Täna peeti Credit24 Meistriliigas kõigest üks kohtumine, kui Tallinna Selver alistas Läti hetke esiklubi Jekabpilsi Luši tulemusega 3:1 (15:25, 25:22, 25:21, 25:19).

Kodusaalis mänginud Selver ei saanud esimeses geimis stardipakkudelt hästi minema ja vaatus kaotati suisa 10 punktiga. Seejärel lisati gaasi ja järgnevad kolm geimi pöörati enda kasuks ja tasuks väärt 3:1 võit ja tabelisse saadi vajalikud kolm punkti juurde.

Võitjate poolel tegi korraliku esituse tšehh Matej Šmidl, kes kogus üleplatsimehena 23 punkti (+15). Oliver Orav lisas 17 punkti (+10) ja Karli Allik 12 punkti (+3). Eesti klubi vastuvõtt oli 58%, rünnak 45%, lisa tuli 8 bloki (4 Šmidl) ja 6 ässa (4 Allik) näol. Lõunanaabrite resultatiivseimad olid Vladislavs Blumbergs ja Pavels Jemeljanovs 13 punktiga (+8 ja 0). Jekabpils sai serve vastu 59-protsendiliselt, rünnak oli 46%, lisaks said nad kirja 4 blokki ja lõid 8 ässa.

Turniiritabelis paikneb Selver 37 punktiga kolmandal ja Jekabpils 34 punktiga neljandal kohal, kuid lätlastel on üks mäng vähem peetud.

Homme on kavas kaks kohtumist, kui Pärnu võõrustab kell 15 Jekabpilsi ning kell 17 panevad Kuressaares palli mängu tabeli esimesed kaks meeskonda Saaremaa ja Tartu Bigbank.