fbpx
Close

SPETSIALISTI HINNANG | Nõmmsalu: sidemängijate osas läheb selge eelis tartlastele, libero kohal aga Pärnule

Rait Rikberg, Martti Keel, Kert Toobal ja Tartu Bigbank ning Silver Maar. | Fotod: Riina Vals/SK Duo

Täna kell 20.00 tehakse Credit24 Eesti meistrivõistlustel algust teise poolfinaalseeriaga, kus vaheringi esimesena lõpetanud Tartu Bigbank võõrustab neljanda asetuse saanud Pärnu Võrkpalliklubi.

Võrkpall24 uuris kohtumise eel endiselt Eesti koondislaselt, pänakalt Jaanus Nõmmsalult, millised võiksid antud seerias olla jõuvahekorrad erinevatel positsioonidel.

Teine poolfinaalpaar: Tartu Bigbank – Pärnu VK. Finaali pääsemiseks on vaja kolme võitu.

Jaanus Nõmmsalu. | Foto: volley.ee

Sidemängijad: Kert Toobal ja Ronald Järv vs. Martti Keel ja Richard Voogel.

Jaanus Nõmmsalu: “Siin on Tartu selgelt parem. Midagi pole teha. Mäletan, et Martti ajas ühel varasemal hooajal ennast finaalseeriaks suurepärasesse vormi, aga hetkel ta põhikohaga võrkpalluritööd ei tee. Richard ei ole samuti veel põhikohta Marttilt üle võtmas. Ma paneks oma panused Kerdi peale puhtalt tänu tema kogemusele. Ronni on aga hea asendusmees, kui Kert ühekülgseks muutub.

Sidemängija ülesanne pole niivõrd võrku tühjaks mängida –  sealt oskavad paljud lüüa -, vaid küsimus on mugavuses. Loomulikult on hea, kui vastas on ainult üks blokeerija, aga number üks on ikkagi mugavus. Olgu kasvõi kaks blokki ees, aga kui tõste on läbi mängu mugavalt ees, siis on ka efektiivsus hea. Kui Pärnu sidemängijad suudaks tõsteid lööjate jaoks mugavana hoida, siis oleks neil suur eelis.

Pärnu mängu võti saabki olema stabiilsus sidemängija kohal. Ei pea isegi hullu panema, vaid stabiilsust hoidma. Ainult siis tuleb kõva võitlus. Stabiilsus kallutab selle võrdluse Tartu poole.”

Nurgaründajad: Märt Tammearu, Stefan Kaibald, Albert Hurt vs. Taavet Leppik, Atvars Ozolins, Aleksandr Popletejev, Tony Tammiksaar

Nõmmsalu: “Nurgaründajate kvaliteet on Pärnul hea. Atvars ja Taavet on vaja saada hästi tööle. Kui Taavet on parimas vormis, siis on Pärnul nurkade osas eelisolukord. Samas on Tartu muidugi juba aastaid kokku mänginud.”

Diagonaalründajad: Siim Põlluäär (vajadusel Märt Tammearu) vs. Kristaps Platacs

Nõmmsalu: “Siin on Tartul kõva eelis, kuigi tegelikult on mõlemad läbi hooaja suhteliselt võrdselt mänginud. Põlluäär on esiteks stabiilne. Tal on stabiilne serv. Pole küll maailmaklass, aga ikkagi stabiilne. Ta on ka kõva võitleja ja tõmbab võistkonda käima. Tartul on hea vangerduse võimalus, sest diagonaalina võib mängida ka Tammearu. Pärnu diagonaal on selline natuke hiline õitseja, kes on hilja alustanud ja käima läinud. See on võrkpalli ABC osas oma jälje jätnud. Just tehniline pool, näiteks jalgade töö – kui juhtub, et pall jääb lühemaks, siis ta ei korrigeeri oma pealemineku suunda. Kui kogu aeg on ideaalne tõste, siis on ka tema mäng muidugi hea.”

Temporündajad: Kevin Soo ja Alex Saaremaa vs. Toms Švans ja Harri Palmar

Nõmmsalu: “Tempode hindamisel vaataksin mina esiteks blokki ja siis servi. Švans on väga hea ja Saaremaa on ka väga hästi mänginud. Teised kaks tempot on võrdsed. Nii Soo kui ka Palmar on juba kaua mänginud. Eks seal hakkavadki lugema blokk ja blokipuuted. Kerge eelis on pigem vist Švansil, sest ta on stabiilsem. Saaremaa on natuke noor veel, kuigi ta on tõesti pikk ja võimas. Toobal oskab natuke paremini temposid ära kasutada.”

Liberod: Rait Rikberg vs. Silver Maar

Nõmmsalu: “Silver on Raidust nüüdseks juba mööda läinud. Raidu parim enne hakkab läbi saama ja eks ole juba pikalt tööd tehtud ka. Samas, finaalides ärkab unine karu ka üles – need olulised mängud on natuke teistmoodi. Siiski olen ma Pärnu libero eelises kindel. Servi vastuvõtt kokku… Kui Taavetil on hea vorm ja Silveril on hea vorm, siis kolmandat saab juba vastuvõtul rohkem aidata, nii et sel juhul on kogu vastuvõtuosakonna eelis samuti Pärnul.”

Kes pääseb finaali?

Nõmmsalu: “Tartu on selge favoriit, nende üldine tase on parem. Kui Pärnu side suudab hoida head stabiilset joont, siis läheb kõvaks lahinguks. Protsentuaalselt 65-35 Tartule.”

Tänaõhtust mängu näeb kell 20.00 otsepildis Postimees.ee ja Kanal12 vahendusel, kommenteerivad Karl Rinaldo ja Kristjan Kais.

scroll to top