fbpx
Close

Suurtes liigades peatreenerina tööd leida proovinud Vassiljev ootab Selveri väljakutset huviga

Rainer Vassiljev on varasemalt Tallinna Selverit juhendanud kolm aastat. | Foto: volley.ee

Tallinna Selveri võrkpalliklubi peatreeneriks naaseb kolmeaastase pausi järel Eesti viimase kümnendi üks tituleerituimaid juhendajaid, kahel eelneval hooajal ülitugevas Poola kõrgliigas Lubini Cuprumi abitreenerina töötanud Rainer Vassiljev.

“Sellest, et ma ei soovi Lubinis abitreenerina jätkata, tuli peatreeneriga (Marcelo Fronkowiak) esmakordselt juttu jaanuaris, sest Poolas hakatakse uue hooaja osas otsuseid tegema väga vara. Ütlesin talle, et soovin töötada peatreenerina. Seda välja öeldes mõlkus mõtetes ühe võimalusena ka Eestisse naasmine,” rääkis Vassiljev Võrkpall24’le.

36-aastane Vassiljev proovis ka nimekates välisliigades peatreenerina tööd leida, ent koroonaviirusest tingitud kriis tõmbas sellele ideele kriipsu peale.

“Kriisi tulemusena on juba kolm Saksamaa Bundesliga klubi tänaseks tipptasemel tegevuse lõpetanud. Lisaks Saksamaa kõrgliigale esitas agent mind ka näiteks Prantsusmaa ja Türgi kõrgliigasse peatreeneri kandidaadiks, aga igal pool eelistatakse praegu oma riigi treenereid, sest see on oluliselt soodsam,” selgitas rakverelane.

“Kindlasti pole mu pea norus, sest nagu ütlesin, oli Eestisse naasmine kogu aeg üks variantidest,” toonitas Vassiljev. “Ma poleks Selveriga liitunud, kui arvaksin, et siin pole minu jaoks midagi huvitavat ees ootamas. Ma ei tee tööd töö pärast. Selver plaanib suures osas oma lõppenud hooaja meeskonna säilita ja kui sellele pundile peale vaadata, siis kindlasti leiab mängijaid, kellel on Eesti võrkpallis tulevikku. Ja teine pool on see, et Selveris mängib mitmeid mehi, keda ma olen varasemalt juhendanud ja tean hästi.”

Vassiljev on võitnud Eesti meistritiitli 2012. aastal Tartu Pere Leivaga ning 2016. ja 2017. aastal Tallinna Selveriga. Hetkel Eesti naiste koondises abitreenerina tegutsev treener tunnistab, et ei tulnud Selverisse üksnes kogemusi saama.

“Ma arvan, et iga sportlane ja treener tahab mänge ja turniire võita. Aga seda, kas me võiksime uuel hooajal kõige kõrgemate kohtade eest mängida, saaksin ma praegu ainult kohvipaksu pealt öelda, sest meil kellelgi pole õrna aimugi, milline saab välja nägema liiga ja millistest mängijatest teised klubid kokku pannakse,” sõnas Vassiljev.

“Ma pean end jätkuvalt suhteliselt nooreks treeneriks, mis sest, et olen treener olnud 15 aastat, seejuures 8-9 neist peatreener,” lisas Vassiljev, kelle kõrged ambitsioonid pole tänase uudise valguses muutunud. Sellele, kas Vassiljev plaanib suve jooksul ka mõne tuntud Eesti võrkpalluri meeskonda tuua, ei osanud Vassiljev veel vastata.

scroll to top