Täht sai Poola esiklubi vastu võimaluse ja kasutas selle kenasti ära, kuid Resovia langes karikas konkurentsist

Rzeszowi Asseco Resovia. | Foto: PlusLiga

Poola karikavõistluste loos viis Robert Tähe ja Timo Tammemaa koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia juba veerandfinaalis kokku riigi hetke esiklubi Kedzierzyn-Kozle Zaksaga, kellele kaotati eile võõrsil 0:3 (16, 22, 19) ja pudeneti konkurentsist.

Eestlaste vaatenurgast võib kohtumisega aga pigem rahule jääda, sest pika vigastuspausi järel sai esmakordselt rohkelt mänguaega Täht. Nurgaründaja sekkus platsil juba avageimis Rafal Buszeki asemel ja jäi väljakule kohtumise lõpuni. Veidi ebakindlast algusest hoolimata kerkis Täht lõpuks oma meeskonna üheks resultatiivsemaks, kogudes 9 punkti (+2). Võrukas realiseeris 13 tõstest 8 (62%), samuti oli tema servi vastuvõtt enam-vähem korralik (62%, 2 viga). Servil lõi Täht ühe ässa ja tegi kolm viga.

Temporündaja kohal tegutsev Tammemaa sai kirja järjekordse täismängu ja kogus 6 punkti (+2). Saarlane realiseeris 7 tõstest 4 (56%), lisaks kanti tema nimele kaks blokipunkti. Huvitaval kombel sattus Tammemaa ka neljal korral servi vastu võtma, õnnestumise protsendiks 75.

Resovia tulemuslikumad olid Karol Butryn ja Klemen Cebulj, keda suruti kogu kohtumise vältel serviga, 10 punktiga (+2 ja +1). Zaksa resultatiivseimaks kerkis Tähe endine meeskonnakaaslane Lubini Cuprumi päevilt, diagonaalründaja Lukasz Kaczmarek, kes kogus 16 punkti (+12). Aleksander Sliwka lisas 14 punkti (+9).

Poola liigas põhiturniiri võidu kindlustanud ja Meistrite liigas veerandfinaali pääsenud Zaksa kohtub Poola karikavõistluste poolfinaalis Zawierciega ja edu korral finaalis Gdanski või Jastrzebskiga. Poola karikavõitja selgub 26. ja 27. märtsil toimuva nelja meeskonna finaalturniiri raames.

Resovia mängib laupäeval Poola liiga eelviimases voorus lähikonkurendi Belchatowi Skraga. Resovia on kogunud hetkel neljandana 43 punkti, ühe mängu vähem pidanud Belchatow aga kuuendana 42 punkti.