Tallinna Selver alistas üle kahe tunni kestnud kohtumises Läti meistri

Denis Losnikov ja Oliver Orav. | Foto: Gertrud Alatare/Tallinna Selver

Eesti ja Läti volleklubisid ühendavas Balti liigas alistas kodus mänginud Tallinna Selver 3:2 (25:23, 25:19, 21:25, 31:33, 15:8) valitseva Läti meistri Jekabpils Luši.

Alessandro Piroli juhendatav Selver võitis esimesed kaks geimi, kuid lasi lätlastel seisu viigistada. Kusjuures Tallinna klubil oli neljandas geimis kasutada ka mitu matšpalli, mida ei suudetud ära kasutada. Otsustavat vaatust mängis aga kindlamalt kodumeeskond. Pooli vahetati Eesti klubi 8:5 eduseisus, mille järel said lõunanaabrid kõigest kolm punkti. Seega 15:8 geimivõit eestlastele ja ühtlasi kogu kohtumine neile 3:2. Mäng kestis peaaegu kaks ja pool tundi.

Võitjatele tõi 26 (+10) punkti tšehh Matej Šmidl. Teda toetas Oliver Orav 21 (+8) silmaga. Selveri vastuvõtt oli 54%, rünnak 48%, lisa tuli 11 bloki ja 7 ässa näol. Statistika.

Lätlaste parimaks kerkis 21 (+10) punktiga Armands Abolinš. Jekabpilsi vastuvõtuprotsendiks kujunes 55, rünnak 44%, lisaks saadi 6 edukat sulustamist ja löödi 4 ässa.

Päeva keskses mängus alistas Jelgava Biolars üllatuslikult 3:1 (25:21, 27:25, 21:25, 25:23) üllatuslikult Riia Tehnikaülikooli. Võitjatele tõi Karlis Pauls Levinskis 26 (+12) punkti ja riialastel Vitalijs Cinne 21 (+10) punkti.

Kõikide meeskondade jaoks oli tegemist hooaja esimese mänguga.