fbpx
Close

TalTechi juhendanud Rummi: peatreenerina on väljaku kõrval olla palju lihtsam kui abitreenerina

Uku Rummi on juba aastaid tugevalt seotud TalTechi meeskonna kõrval ka Tehnikaülikooli naiskonnaga. | Foto: TalTech

TalTechi võrkpallimeeskonda juhendas eilses põnevuslahingus Saaremaaga meeskonna abitreener Uku Rummi, kes asendas kolmandat korda isaks saanud Janis Sirelpuud.

“Peatreenerina on väljaku kõrval palju lihtsam olla kui abitreenerina, sest abitreener ei tohi pingilt püsti tõusta,” naerab Rummi, kes ei taha ega suuda erinevalt Sirelpuust emotsioone enda sees hoida.

Rummi on peatreeneri kohuseid täitnud ka paar aastat tagasi, kui Sirelpuu haigestus ja meeskonnaga Lätisse mängudele kaasa ei reisinud. Toona võeti 34-aastase Rummi juhtimisel kaks võitu ning nüüdki polnud meeskond kaugel (üllatus)võidust. TalTech juhtis kohtumist Saaremaa vastu 2:0 ja oli kolmandas ees 23:22, kuid kaotas geimi 23:25 ja lõpuks ka mängu 2:3. Rummi tunnistab, et pärast taolist mängu polnud kerge magama jääda.

“Poisid mängisid kahes esimeses geimis väga korrektselt,” kiitis Rummi hoolealuseid. “Surusime Saaremaad blokiga, lõime oma rünnakud maha, saime blokis näpud vahele ja olime kaitses õigetel kohtadel. Tõsi, ka Saaremaa ei mänginud oma parimat mängu.”

“Seda on hakanud juba liiga palju juhtuma, et me ei suuda kolmandaid geime võiduks vormistada. Identne olukord tekkis ju mängus Rakverega, kus olime samuti 2:0 ees ja juhtisime kolmandat geimi. Peaksime mängima lihtsalt oma mängu, mitte mõtlema sellele, kui lähedal või kaugel oleme võidust. Eile said otsustavaks pisiasjad ja Saaremaa pikem pink. Nad pole ju mahlamütsid, kes meie eksimusi ära kasutada ei oskaks. Kahes viimases geimis hakkas meile tunduma, et Saaremaa parandas oma mängu, kuigi tegelikult andsime ise järele,” jätkas Rummi.

TalTech on näidanud tänavu juba pea kõigile tippklubidele hambaid, ent liigatabelis paiknetakse alles üheksandal kohal, mis play-off’i ei viiks. Tõsi, punkte kaheksandal kohal paikneva Daugavpilsiga on sama palju ehk 13 ning viis kohtumist seisab veel ees. TalTechil on jäänud mängida võõrsil Jekabpilsi ja Daugavpilsi ning kodus Riia, Jelgava ja Tartuga.

“Poisid on ka ise aru saanud, et võime heal päeval mängida koduses liigas ükskõik kellega võrdselt. Kui pääseme play-off’i, siis ei saa kellelgi meie vastu lihtne olema,” lisas Rummi.

Uuesti näeb TalTechi väljakul nädala pärast, mil meeskonda ootavad ees ülitähtsad võõrsilmängud lätlastega.

scroll to top