fbpx
Close

Tartlaste loots Rikand pronksist, Emajõest, uuest hooajast ja Zoomist

Hendrik Rikand ja Ingris Suvi. | Foto: ekraanitõmmis

Tartu Ülikool/Bigbank lõpetas suurte tõusude ja mõõnadega hooaja Eesti meistrivõistluste kolmanda kohaga, alistades pronksiseeria otsustavas mängus 3:1 Audentese SG/Noortekoondise.

“Iseendast võitu saamine oli ehk pronksist tähtsamgi praegu. Just see, et sügavast august sai uhkelt välja ronitud,” sõnas Tartu peatreenerina esimest aastat töötanud Hendrik Rikand, kelle hoolealused andsid poolfinaalseerias Võru/Famila vastu käest suure edu ja jäid finaalist välja.

“Ka medal on väga oluline. Kui Audentese mängijad olid pärast kohtumist pisarais, siis ma arvan, et kui mäng oleks teistpidi läinud, siis oleks olnud oht, et Emajõgi saab lisajõe,” lisas juhendaja naljatledes.

Järgmisel hooajal plaanib Tartu naiskond vähemalt sama tugeva võistkonna välja panna. “Jah, meil on amatöörnaiskond, aga kindlasti me tahame edasi minna. Kas professionaalsemalt, seda on veel vara öelda. Selge on see, et me tahame jätkata. Meil on peasponsor Bigbanki ja tugi Tartu Ülikooli näol, et ilusti jätkata. Ma väga loodan, et meil on ka mängijaid, kellega edasi minna – nii praeguseid kui ka uusi nägusid.”

Kas Rikand, kes tegutseb ühtlasi klubi tegevjuhina, jätkab naiskonna juhendamist ka uuel hooajal? “Praeguse seisuga võib see tõenäosus olla pigem suur,” vastas 34-aastane Rikand, kes polnud eile pärast mängu veel kindel, kas medalipidu toimub Zoomis või Google Meet’is.

Vaata ja kuula kogu videointervjuud, kus lisaks peatreenerile saab sõna ka äsja esmakordselt koondisekutse teeninud Ingris Suvi (24).

scroll to top