fbpx
Close

Tartu Bigbank jätkab Meistrite liigat Šveitsis – edasipääs nii lähedal, ent samas nii kaugel

Tartu Bigbank. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Valitsev Eesti meister Tartu Bigbank jätkab täna Šveitsi põhjaosas Amriswilis euroteekonda, kohtudes Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumises kohaliku Lindareni meeskonnaga. Mängust teeb ülekande ETV2, otselülitus Šveitsist algab kell 19.50.

Nädala eest Tartus peetud avamängu võitsid tartlased mäletatavasti üllatavalt kindlalt 3:0 (25:20, 25:22, 25:21). Alar Rikbergi hoolealustest oli tulemuslikem Albert Hurt 19 punktiga (+13), Martti Juhkami lisas 14 (+11) ja Valentin Kordas 10 punkti (+4). Paljude leegionäridega mehitatud Amriswilile tõi Milija Mrdak 13 (+11) ja Facundo Imhoff 6 punkti (+4).

Bigbank vajab edasipääsuks tänases mängus kaht geimivõitu või paremust kuldses geimis. Paari võitja läheb teises eelringis vastamisi Lissaboni Benficaga, kaotaja langeb aga CEV Cupi.

Võrkpall24 on pannud õhtuse kordusmängu eel ritta kolm küsimust.

Esiteks, kas Tartu ongi nii hea ja Amriswil nii kehv? Avamängus tegutses Bigbank hästi ja targalt ka hetkedel, mil servi vastuvõtt polnud ideaalselt käes või sidemängija tõste perfektselt ees. Tartlased vältisid rumalaid omavigu ja töötasid kaitses enam-vähem korrektselt. Vastaste sidemängija, kreeklane Dmitri Filippov ütles, et tegu oli Amriswili kõige halvema esitusega viimastel hooaegadel. Paistis seega, et Tartu oli hooaja avamänguks külalistest oluliselt paremini valmis, olgugi et vastased olid saanud kuu aega rohkem (!) kogu võistkonnaga vormi koguda.

Teiseks, kas Sosa lülitub algkoosseisu? Amriswili mängijatest on looduse poolt enim antud kuubakast nurgaründajale Luis Tomas Sosale. Et Sosa jõudis klubi juurde teistest hiljem, polnud heas vormis ja ravis pisivigastust, jäi ta avamängus algkoosseisust välja. Eelmisel kahel hooajal Itaalia tippklubis Trentinos pingil istunud mees sekkus Tartus platsile vahetusest ja näitas ühtpidi nii oma imelist hüppevõimet, aga teisalt ka kehva mängutunnetust. Taolised looduslapsed on alati vastastele ohtlikud, sest võivad oma mängu käima saamisel osutuda pidurdamatuks. Meie loodame, et Bigbankil siiski jagub kuubaka peatamiseks vasturohtu… Juhul kui ta mängib üldse.

Kolmandaks, kas tartlased suudavad pea külmana säilitada? Erinevalt avamängust, kus tartlased võtsid eelkõige ise endil võidukohustuse varakult maha, on nüüd meie mehed favoriidid. Langeda konkurentsist pärast avamängu 3:0 võitu oleks kahtlemata karm mitte üksnes mängijatele, vaid kogu Eesti võrkpallipublikule. Nüüd näemegi, mil moel peavad meie võrdlemisi noored ja kogenematud põhimehed Aleksander Eerma (26), Albert Hurt (22) ja Valentin Kordas (22) sellises olukorras vastu. “Psühholooge”, kes aitavad rasketel momentidel noori nõuga, on õnneks omajagu: väljakul Martti Juhkami ja Rait Rikberg ning selle kõrval peatreener Alar Rikberg, abitreener Oliver Lüütsepp ja just mentorina Šveitsi kaasa võetud Kert Toobal.

Tartu Bigbanki võimalik algkoosseis: sidemängija Aleksander Eerma, nurgaründajad Martti Juhkami ja Albert Hurt, temporündajad Alex Saaremaa ja Mart Naaber, diagonaalründaja Valentin Kordas ning libero Rait Rikberg.

Amriswili Lindareni võimalik algkoosseis: sidemängija Dima Filippov (Kreeka), nurgaründajad Björn Höhne (Saksamaa) ja Luisa Sosa (Kuuba), temporündajad Karim Zerika ja Facundo Imhoff (Argentiina), diagonaalründaja Milija Mrdak (Serbia) ning libero Ramon Diem.

scroll to top