Tartut üllatanud TalTech on kuueaastase pausi järel karikafinaali lävel

TalTech pärast tänast suurt võidu. Pool tööd on tehtud, ent teine pool tööst ootab homme veel ees. | Foto: Melani Mai Kruuda

Aadu Luukase nime kandvate Eesti karikavõistluste teise poolfinaalseeria avamängus teenis TalTech kodus 3:1 (26, 25, -15, 20) võidu tiitlikaitsja Tartu Bigbanki üle. Et finaali pääseda, piisab Janis Sirelpuu hoolealustele homses kordusmängus kahest geimivõidust või edust kuldses geimis.

TalTech mängis sisuliselt kogu kohtumise oma tavapärase põhikoosseisuga: Aleksander Eerma, Valentin Kordas, Tamur Viidalepp, Rasmus Meius, Sten Perillus, Jörgen Vanamõisa ja Cris Karlis Lepp. Rünnakul vedas meeskonda Valentin Kordas, kes kogus üleplatsimehena lõpuks 22 punkti (+13). Diagonaalründaja realiseeris 39 tõstest 17 (44%), lisaks kanti tema arvele 3 ässa ja 2 blokki. Tamur Viidalepp lisas 14 (+4) ja meeste klassis elu parima mängu teinud 18-aastane Rasmus Meius 13 punkti (+7).

Tartut tabas esimene tagasilöök juba valmistudes, sest treeningul sai vigastada nurgaründaja Stefan Kaibald, kes ei sõitnud parema käe nimetissõrme mõra tõttu Tallinnassegi. Lisaks on jätuvalt segamas vigastus meeskonna kaptenit Kert Toobalit, kes sekkus vaid episoodiliselt Ronald Järve asemele. Meeskonna peatreener Alar Rikberg üritas pärast kehva mängu algust mitmel moel mängu parandada – muuhulgas võttis ta pikemaks ajaks välja nii Albert Hurda kui ka Alex Saaremaa -, ent tulu ei toonud miski. Kahvatu oli kogu Tartu ehk nii diagonaalründaja Siim Põlluäär (17 p, +8), nurgaründajad Albert Hurt (13 p, +1) ja Märt Tammearu (17p, +7) ning temporündajad Alex Saaremaa (11 p, +9) ja Kevin Soo (6 p, +5) kui ka sidemängija Ronald Järv ja libero Rait Rikberg.

TalTechi edu oli emotsioon, julge mäng ja võimas bokk. Muljetavaldav on võistkonna tänane esitus ka selle fakti valguses, et viimase mängu mängisid üliõpilasklubi pallurid 11. novembril ehk üle kolme nädala tagasi, kui kaotasid Credit24 Meistriliigas võõrsil 0:3 just Tartule.

Kordusmäng algab homme Tartus kell 18.00. Nagu öeldud, on Tartul finaali pääsemiseks vaja nüüd 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel edu ka kuldses geimis, vastasel juhul pääseb TalTech kuueaastase pausi järel kullamängule. Finaalis ootab endale vastast Tallinna Selver, kes lülitas nädala keskel konkurentsist Saaremaa Võrkpalliklubi.