fbpx
Close

Tavaellu sukelduda plaaninud Treial siirdub hoopis Meistrite liigasse!

Henri Treial. | Foto: Siim Semiskar

Peagi algaval koduseks EM-iks koondise koosseisust välja jäetud Henri Treial sai hingele pisut palsamit, kui temale tegi Belgia tippklubi ja Meistrite liigas osalev Maaseiki Greenyard pakkumise, mille eestlane ka vastu võttis.

Maaseiki näol on tegemist eestlastele teadatuntud klubiga, kus on oma oskusi näidanud nii Taavi Nõmmistu (toona veel Maaseiki Noliko – toim.), Keith Pupart, Timo Tammemaa, Andri Aganits kui ka Renee Teppan. Pupart, Aganits ja Tammemaa tüürisid Maaseiki 2019. aastal Belgia meistriks.

Pärast eelmise hooaja lõppu, mis päädis Prantsusmaa esiliigas hõbedaga Saint-Nazaire võistkonnas, polnud 29-aastasel võrukal suurt tungi enam välismaale, vaid tulla tagasi kodumaale. Ta otsis võimalust esindada mõnd Eesti klubi, kuid asjade kokkulangemisel ühtegi rahuldavat pakkumist ei tulnud ja temporündaja oli valmis sukelduma tavaellu. Paar päeva tagasi tegi aga Maaseik Treialile pakkumise, mis pani 204-sentimeetrise mängumehe taas kohvreid pakkima.

Lisaks Treialile näeb järgmisel hooajal Belgias mängimas ka teist eestlast Märt Tammearut, kes lõi mõned kuud tagasi käed Maaseiki igipõlise rivaali, samuti Meistrite liigas mängiva Roeselare Knackiga.

Henri Treiali senine karjäär:

2011-12 Võru Valio
2012-16 Tartu Bigbank
2016-18 Karlovy-Vary Karlovarsko (Tšehhi)
2018-19 Mondovi (Itaalia)
2019-20 Saaremaa Võrkpalliklubi
2020-21 Saint-Nazaire (Prantsusmaa)
2021- Maaseiki Greenyard (Belgia)

 

scroll to top