fbpx
Close

TIPPHETKED | Tiitlikaitsja pääses Balti liigas finaalturniirile, Pärnu jääb kuueaastase pausi järel medalita

Kevin Soo, Kert Toobal ja Albert Hurt. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Balti liiga viimane veerandfinalist on Tartu Bigbank, kes alistas kolmandas ehk otsustavas kohtumises 3:0 (18, 19, 23) Pärnu Võrkpalliklubi.

Kui seeria avamängu võitsid pärnakad kodus 3:0, siis kaks järgnevat kohtumist kuulusid sama tulemusega koduväljakul mänginud tartlastele. Võitjate tulemuslikem oli Albert Hurt 19 punktiga (+13), Märt Tammearu lisas 13 (+10), Kevin Soo 7 (+6) ja Alex Saaremaa 7 punkti (+3). Avo Keele hoolealustele tõi Taavet Leppik 19 (+13), Kristaps Platacs 10 (-2) ja Toms Švans 8 punkti (+5).

Pärnakad on võitnud Balti liiga 15-aastase ajaloo jooksul seitse medalit, sealjuures ühe kulla (2016). Medal on võidetud järjest aga alates 2015. aastaks, ent tänavu jäädakse kuueaastase pausi järel kolme hulgast välja. Tartlased on võitnud Balti liigas üheksa medalit, seejuures kolm kulda. Bigbanki näol on tegu ka valitseva Balti liiga meistriga 2019. aastast.

Järgmisel reedel ja laupäeval Kuressaares toimuval finaalturniiril kohtub Tartu poolfinaalis Tallinna Selveriga, Saaremaa Võrkpalliklubi kohtub Jekabpilsi Lušiga.

scroll to top