fbpx
Close

Kes suurtest langeb? Tartu Bigbank ja Pärnu selgitavad Balti liiga viimase poolfinalisti

Pärnu sidemängija Martti Keel ja Tartu Bigbanki sidemängija Kert Toobal. | Fotod: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Balti liigas peetakse täna kolmas ehk otsustav veerandfinaalmäng Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel. Kohtumine algab Tartus juba kell 15.00, Postimehe otseülekannet kommenteerivad Karl Rinaldo ja Hendrik Rikand.

Seeria esimesed kaks mängu olid ühepoolsed. Kui avalahingu võitis Pärnu kodus 3:0, siis teises teenis eile Tartu omakorda kodus 3:0 (25:23, 25:21, 25:9) võidu. Alar Rikbergi juhendatava Tartu meeskonna edukaim oli 17 punktiga (+10) Märt Tammearu, 12 punkti (+9) lisas Alex Saaremaa ja 8 (+5) Albert Hurt. Tartu vastuvõtt oli 60%, rünnak 51%, blokiga teeniti 7 punkti, serviga teeniti 2 puntki ja eksiti 8 pallingul. Pärnu resultatiivsemateks kerkisid Kristaps Platacs ja Atvars Ozolinš 10 punktiga (+2 ja 0). Pärnu Vastuvõtt oli 52%, rünnak 31%, blokipunkte teeniti 5, servipunkte 3 (10 viga).

Pärnakad on võitnud Balti liiga 15-aastase ajaloo jooksul seitse medalit, sealjuures ühe kulla (2016). Medal on võidetud järjest aga alates 2015. aastaks. Tartlased on võitnud üheksa medalit, seejuures kolm kulda. Bigbanki näol on tegu ka valitseva Balti liiga meistriga 2019. aastast.

Võimalikud algkoosseisud:

Tartu Bigbank: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Albert Hurt ja Stefan Kaibald, diagonaalründaja Märt Tammearu, temporündajad Kevin Soo ja Alex Saaremaa ning libero Rait Rikberg.

Pärnu VK: sidemängija Martti Keel, nurgaründajad Atvars Ozolinš ja Taavet Leppik, diagonaalründaja Kristaps Platacs, temporündajad Toms Švans ja Harri Palmar ning Silver Maar.

scroll to top