fbpx
Close

“Titanic” Poola moodi: uus tippklubi jäi ilma kõigist staaridest ja hulbib pinnal kõigest viie mängijaga

Veel paar nädalat tagasi kubises Szczecini klubi tippmängijatest, tänaseks pole neist alles jäänud aga kedagi. | Foto: PlusLiga

Möödunud kevadel tuli Poola 12. klubi Szczecini Stocznia (endise nimega Espadon) välja julge avaldusega, kus lubati, et meeskond kerkib uute sponsorite abiga Euroopa tippu. Pool aastat hiljem iseloomustab Polsat Sport klubi olukorda aga nii: Titanic uppus, kuid päästepaat jäi püsima.

Szczecin tõi suvel klubisse tõelised staarid eesotsas Bartosz Kureki, Nicholas Hoagi, Nicolas Rossardi, Matej Kazijski, Nikolai Penczewi, Simon Van De Voorde ja Lukasz Zygadloga.

Novembri alguses, mil liigahooaeg oli kuu aega kestnud, ilmnes Poola meedias, et klubi pole suutnud mängijatele palka maksta.

“Kui sa tuled välja nii suure projektiga, kus eesmärk on kolme aastaga Meistrite liiga võita, pole kerge piisavalt toetajaid leida. Kuid me oleme lähedal kolme uue sponsoriga koostöö sõlmimisele,” sõnas klubi tegevjuht Krzysztof Śmigiel kuuendal novembril Super Expressile.

Ent olukord ei muutunud. 29. novembril katkes kannatus meeskonna suurimal tähel, MM-i parimal mängijal Kurekil, kes teatas, et ta lahkub. Loetud tundide jooksul lahkusid Szczecinist veel kolm mängijat eesotsas Kanada koondise põhitegija Hoagiga. Sama päeva õhtul kaotas meeskond 0:3 Gdanskile ja järgmise päeva hommikul olid read hõrenenud veel kahe mängija võrra.

Eile, 6. septembril, sai klubi lõpliku hoobi, kui cześć ehk head aega ütlesid meeskonnale viimasedki tähed Rossard, Penczew ja Zygadlo.

Eile õhtul, mil 14 mängijast oli meeskonda jäänud veel viis viimast, tuli klubi juhtkond välja ametliku teadaandega, kus öeldi, et meeskond üritab tegevust jätkata, kuid soovib mängijatenappuse tõttu kaks eelseisvat mängu edasi lükata. Bydgoszcz, kellega Szczecin pidanuks kohtuma täna, tuligi soovile vastu, kuid lahtine on veel teisipäevane mäng Bedziniga.

Klubi juhtkond avaldab lootust, et koostöös teiste Poola klubidega õnnestub Szczecinil hooaega jätkata. Nimelt soovitakse kõik teistes klubides laenul olevad mängijad meeskonda detsembris tagasi tuua, lisaks loodetakse, et nii mõnigi meeskond on valmis neile omakorda mängijaid kohe laenama. Paljud konkurendid peavad klubi plaani aga imelikuks, sest Szczecini teod ja sätestatud reeglid poleks kuidagi kooskõlas.

Poola meedias ollakse ühes kindlad: taoline avantüristlik ettevõtmine ja põrumine mõjub kohaliku võrkpalli mainele halvasti. Ent seda, kas Szczecin jääb pinnale või mitte, ei oska täna veel keegi ennustada.

 

scroll to top