fbpx
Close

Enard ja Berliin loodavad revolutsioonilise sammu astuda

Berliini klubi juhendab 2018. aastast Eesti koondise uus loots Cedric Enard. | Foto: klubi koduleht

Saksamaa esiklubi Berliini Recycling Volleys on ühes Ukraina parima meeskonna Lviviga esitanud poolakatele taotluse liituda sealse kõrgliigaga.

Seni on maailma kolme tugevama liiga hulka kuuluvas Poola meistrisarjas mänginud vaid kohalikud võistkonnad. Huvilisi on leidunud seejuures varemgi mujalt, kuid peamiselt Tšehhist ja Slovakkiast. Sellise kaliibriga võistkond nagu Berliin tunneb PlusLiga vastu huvi aga esmakordselt. Sakslaste plaani võib nimetada seega liialdamata revolutsiooniliseks, sest Euroopa võrkpallimaastikul pole nii tugeva klubi teise liigaga liitumist varem nähtud. Laiemalt spektrilt vaadates paistaks 80 miljoni elanikuga Euroopa juhtiva riigi parima klubi liitumine poole väiksema ja oluliselt vaesema Poola riigi meistrisarjaga aga ilmselt veelgi erilisema sammuna.

“Ma saan kinnitada, et Berliin ja Lviv on tõesti esitanud taotluse meie liigaga liituda. Meil on suur au, et nad Poolas mängida soovivad,” sõnas PlusLiga kommunikatsioonijuht Kamil Skladowski kohalikule meediale. “Koroonaviiruse leviku tõttu on siiski keeruline ette kujutada, et liigas võiks uuel hooajal mängida ka klubid väljaspoolt Poolat. Kuid ära iial ütle iial. Kindlasti tasub nende taotluste üle arutada.”

Berliini klubi on võitnud Saksamaa meistritiitli kümnel korral, seejuures 2016. aastast pole teisi klubisid enam troonile lastud. Eesti koondise peatreeneri Cedric Enardi juhendatava meeskonna idee liituda Poola liigaga sai tõuke Saksamaa kõrgliiga kehvast olukorrast. Kolm senist meistriliigaklubi on profitasemel mängimisest juba loobunud ning pole sugugi välistatud, et sarnane saatus tabab veel mitut meeskonda. Et Berliini kodumängude korraldust peetakse Euroopa ja ühtlasi maailma parimaks ning Poola liiga on oluliselt tugevam kui Saksamaa oma, tooks koostöö mõlemale osapoolele ilmselt suurt kasu.

Juba 1939. aastal riigi esimese meistritiitli võitnud Lvivi meeskond loodi praegusel kujul 2009. aastal. Lõppenud hooajal kogus Lviv Ukraina liigas 24 võitu ja 4 kaotust, millest piisas kindlalt põhiturniir võiduks. Meeskond koosnes üksnes kohalikest mängijatest, teiste hulgas aasta varem Tartu Bigbanki esindanud sidemängijast Dmitri Šlominist.

Ehkki poolakad suhtuvad esialgu pigem skeptiliselt Saksamaa ja Ukraina esiklubi soovi täitumisse, pole kahtlustki, et koroonaviiruse levik on võrkpallimaastikku tugevalt juba raputanud. Nii klubide eelarved kui ka mängijate palganumbrid langevad ja elus püsimiseks on mujalgi arutatud kõikvõimalike lahenduste, muuhulgas riikidevaheliste koostööde rakendamist.

scroll to top