fbpx
Close

Toobali keerulised ajad Lubinis: peatreener 39-aastasele kaptenile allahindlusi ei tee, kuigi keha vajaks puhkust

Marcelo Fronckowiaki ja Kert Toobal. | Fotod: PlusLiga; Siim Semiskar

Eesti võrkpallikoondise kapten Kert Toobal jäeti Lubini Cuprumi viimases Poola liiga mängus varumeeste sekka mitmel põhjusel. Ühtpidi soovis kolme kindla kaotusega hooaega alustanud meeskond üllatada vastast taktikaliselt (see õnnestuski: Lubin võitis Katowicet 3:0), teisalt tunnistab ka sidemängija ise, et pole hetkel parimas vormis. 

“Eks need sügiskuud ole igal aastal kõige raskemad, sest olgugi et koondisesuve mängud pole jalgadest veel kuhugi kadunud, tuleb kõvasti klubihooajaks põhja laduda. Kindlasti pole ma hetkel tippvormis, aga need ajad tuleb kuidagi üle elada,” räägib 39-aastane Toobal.

Lubinis on olukord aga selgelt keerulisem kui näiteks Toobali eelmises koduklubis Rennes’is, sest meeskonna peatreeneri, brasiillase Marcelo Fronckowiaki töömeetodite hulka ei paista individuaalne lähenemine kuuluvat. Vastupidi, tema hinnangul peavad treeningul sama kõvasti jõusaalis rassima nii 20-aastane noormängija, kelle kogu suvi oli vaba, kui ka 39-aastane Toobal, kes sai kahe hooaja vahel kehale puhkust anda vaid paar nädalat.

“Jah, peatreener pole mulle ega kellelegi teisele allahindlusi teinud,” ütleb Toobal. “Ega ma pole ka ise kunagi ühegi treeneri juurde läinud jutuga, et kas saaks trennis veidi kergemalt võtta. Mõni treener lihtsalt tunnetab neid asju ja tegutseb ise vastavalt.”

Et olukorda täielikult mõista, tuleb minna ajas tagasi pool aastat, kui Toobal Lubiniga lepingu sõlmis. Tol hetkel oli kaevanduslinna esindusklubi uueks juhendajaks saamas Daniele Capriotti, kellega eestlane oli ka isiklikult suhelnud. Itaallane pidi suvel aga isiklikel põhjustel lepingu lahti ütlema ja augustis palgati uueks peatreeneriks juba mainitud Fronckowiaki, keda asus abistama Eesti koondise teine treener Rainer Vassiljev.

“Me teeme trenni tõesti väga palju, tihti on harjutuskorrad kolmetunnisedki. Ka mängupäeva eelsel päeval on reeglina raske treening. Trennitegemine pole ju iseensest halb, aga minu eas mängijale ei pruugi meeletute mahtudega harjutamine hästi lõppeda, kui ka mänge ja reisimist on palju,” selgitab Toobal, kes annab mõista, et puhkus pole asjata sportlase elus tähtsal kohal. “Capriottiga oleks selles osas üksteisemõistmine teistsugune olnud. Eks Rainer proovib ka vahelülina olukorda veidi parandada.”

Olgugi et Toobali hetkeseis ei pane just rõõmust hõiskama, räägib Türilt pärit mängumees olukorrast endale omase rahu ja meelekindlusega. Ka nädalavahetusel koha algkoosseisus 34-aastasele Maciej Gorzkiewiczile loovutamine polnud tema jaoks probleem.

“Minu olukord on selles osas isegi lihtsam Lubinis (võrreldes Rennes’iga), kuna kõrval on alati teine kogenud sidemängija, kes saab aidata. Vahel ongi väga hea mängu kõrvalt vaadata. Olime liigat alustanud väga kehvalt ja see oli ilmselge, et me vajasime mingit muudatust,” ütleb Toobal. “Nagu tulemus näitas, oli muudatustest kasu ja saime esimese võidu kätte (kokku tehti algrivistuses suisa kolm vangerdust – toim.). Kokkuvõttes pole häda midagi, hooaeg nagu iga teinegi.”

Toobali sõnul saab liiga ühe väiksema eelarvega majandaval Lubinil olema tükk tegemist, et koht meistrisarjas säilitada.

“Meie keskmisest mängust ei piisa siin liigas kellegi vastu. Peame hästi õnnestuma, kui tahame kedagi võita,” lisab ta lõpetuseks.

Lubin jätkab hooaega laupäeval, kui võõrustab tänavuse MM-finaalturniiri väärtuslikema mängija Bartosz Kureki koduklubi Szczecinit.

Poola liiga tabel. | Foto: PlusLiga
scroll to top