Markkus Keele koduklubi langes Meistrite liigas konkurentsist ja jätkab hooaega CEV Cupil

Markkus Keel tõstetööd tegemas. | Foto: CEV

Markkus Keel ja tema koduklubi Bleiburgi Posojilnica Aich/Dob läksid eile Meistrite liiga teises eelringis teistkordselt vastamisi Saksamaa klubiga Frankfurdi United Volleys. Et võõrsil peetud avakohtumise võitis Frankfurt kodus 3:0, vajasid külalised nüüd edasipääsuks kahte geimivõitu. Austria meister Posojilnica seevastu pidi mängu võitma 3:0 või 3:1 ja seejärel olema parem ka kuldses geimis. Eestlasest sidemängija tööandja sai küll 3:2 (20:25, 17:25, 25:18, 25:15, 15:13) võidu, ent langes siiski kahe mängu kokkuvõttes konkurentsist.

Sidemängijana tegutsev Keel tegi kaasa kahes esimeses geimis ning vahetati siis sarnaselt mitmele teisele põhimehele puhkama, sest edasipääsuvõimalused olid luhtunud. Ka Frankfurt vahetas pärast edasipääsu kindlustamist sisse varumehed. Matej Kok oli Posojilnica resultatiivseim 17 punktiga, MIlija Mrdak tõi Frankfurdi parimana 13 silma, vahendab volley.ee.

Posojilnica jätkab mänge aste madalamal CEV Cupil, kus esimeseks vastaseks on Libereci Dukla.

Keel on ainus eestlane, kes Meistrite liiga selles faasis kaasa teeb. Neljandast ringist ehk alagrupiturniirilt alustavad teiste seas Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas (Türgi), Keith Puparti, Andri Aganitsa ja Timo Tammemaa tööandja Maaseiki Greenyard (Belgia) ning Renee Teppan ja Belchatowi Skra (Poola).