fbpx
Close

Toobali võimalik mantlipärija naudib treeningutel esmaklassilist teenindust

Renet Vanker. | Foto: Gertrud Alatare/Tallinna Selver

Eesti võrkpallikoondise rahvuslik mure seoses sidemängijate järelkasvuga pole uue aasta tulekuga kuhugi kadunud. Tõsi, üksikud kandidaadid on tänavu end heast küljest näidanud.

Kui välismaal koguvad Kert Toobali potentsiaalsete mantlipärijatena oskusi, teadmisi ja kogemusi Markkus Keel (23) ning Robert Viiber (21), siis kodumaal on noormängijatest Eesti tugevamates klubides põhirolli kandmas Tallinna Selveri kapten Renet Vanker (20).

Võrkpall24.ee astus Vankeri juurde eile pärast Selveri ja Saaremaa mängu, kus pealinnaklubi tiitlikaitsjale kaks ja pool geimi tugevalt vastu hakkas, kuid seejärel lagunes.

“Ma ei ütleks, et Saaremaa pikem pink sai otsustavaks. Pigem oli (ärakukkumise) põhjuseks meie enda serv. Liiga palju vigu tuli sisse,” sõnas Vanker. Tõepoolest, Selver eksis servil 23 ja Saaremaa vaid 11 korral.

“Võrreldes eelmiste nädalatega, kui saime mitu üllatavat kaotust, mängisime meeskondlikult paremini. Emotsioon oli laes ja mehed nautisid taas mängu,” ütles sidemängija.

Tiitlikaitsja ja vastse karikavõitja Saaremaa kohta ütles Vanker aga nii: “Rünnakul saab Saaremaa kindlasti kõvasti juurde panna, samas kaitses toovad nad vist endalegi üllatuseks pea kõik pallid üles. See on nende suur tugevus.”

195-sentimeetrine Vanker mõistab, et Selveris on loodud kogu meeskonnale, ent veelgi konkreetsemalt just talle ideaalsed tingimused arenemiseks. Lisaks sellele, et meeskonda juhendab Soome üks tunnustatumaid noortetreenereid Aapo Rantanen, aitab Vankerit igal treeningul personaalselt ka Eesti koondise sidemängija Andres Toobal, kes pole jätkuvalt jagu saanud põlvevigastusest.

“Meil on hetkel vigastuste tõttu olnud raske treeningutel 12 meest kokku saada, aga Aapo tuleb sellegipoolest treeningute andmisega hästi toime. Teeme igas trennis kõvasti tööd, et paremaks saada,” selgitab Vanker.

“Andres (Toobal) tegeleb minuga eriti palju. Ta vaatab, mida teen valesti, ja õpetab, kuidas midagi muuta. Ka mängu ajal on tema õpetussõnad väga olulised. Ta annab nõu nii tõstete taktika kui blokitöö osas. Kõige rohkem keskendun tänu Andresele hetkel just jalgade tööle. Kui jõuaksin pallile paremini alla, siis oleks oluliselt mugavam tõsta,” teab Vanker.

Küsimusele, kas Vanker loodab suvel Eesti koondisse pääseda, kõlab kiire ja konkreetne vastus.

“Kindlasti tahaks, aga ma lähen suve keskel kaitseväkke. Praeguse seisuga peaks ees ootama spordirood ehk kolm kuud, mitte rohkem,” ütleb Vanker.

Renet Vanker. | Foto: Gertrud Alatare/Tallinna Selver
scroll to top