fbpx
Close

Tšehhide kangelane: mäng oleks võinud tegelikult ükskõik kummale poole kukkuda

Jan Hadrava (nr. 2) koos meeskonnakaaslastega rõõmustamas pärast eilset võitu Eesti üle. | Foto: CEV

Eesti rahvuskoondis jäi eile EM-i kolmandas voorus alla Tšehhile 0:3 ja paikneb kolme kaotuse ja null punktiga D-alagrupis viimasel kohal.

Eile meie meestele palju pahandust teinud ja üleplatsimehena 23 (+16) punkti kogunud Jan Hadrava ütles Võrkpall24’le antud intervjuus, et kohtumine Eestiga oli neile üheks võtmemänguks.

“Ma olen väga õnnelik, et suutsime mängu võita, sest see kohtumine oli meie jaoks olulise tähtsusega. Samamoodi oli ka mäng Ukraina vastu väga tähtis, kuid paraku selle matši me kaotasime. Tänase (eilse – toim.) võiduga astusime sammu edasi, et lõpetada alagrupp nelja parema seas.”

“Näitasime, et suudame mängida meeskonnana isegi siis, kui olime kaotusseisu jäänud. Mõtlen just teist ja kolmandat geimi, kui tulime rasketest olukordadest välja. Me mängisime hästi ja eks meil oli natukene ka õnne, aga see on üks mängu osa. Võtame Eesti-mängust kaasa hea ja halva, analüüsime ja homme (täna – toim.) astume vastu kogu turniiri favoriidile Poolale,” rääkis Poola kõrgliigas Olsztyni klubis leiba teeniv diagonaalründaja.

Kuid mis oli 199-sentimeetrise palluri arvates mängu võtmemomentideks?

“Ma arvan, et võtmekohtadeks olid teise ja eriti kolmanda geimi lõpp (Eesti juhtis viimases geimis 22:18 – toim.), kus jäime mitme punktiga kaotusseisu, kuid suutsime tänu heale servile sellest välja rabeleda ja need kaks vaatust napi paremusega võita.”

“Olime kannatlikud ja tänu sellele suutsime mängu võita. Ma ei taha öelda, et olime Eestist kõvasti paremad, kuid mõningates olukordades suutsime säilitada rohkem rahu ja mängida nagu võistkond,” arutles kohtumise kahe ässaga lõpetanud mängumees.

Küsimusele, kes tegid Eesti poole peal hea esituse, vastas ta järgnevalt:  “Kohtumine oli väga raske ja ma arvan, et tegelikult mängisid teil kõik hästi. Seda näitab ka see, millise tulemusega geimid lõppesid. Okei, esimese geimi me võitsime kindlalt, kuid see pole oluline. Te andsite endast parima ja seda tegime ka meie. Mäng oleks võinud tegelikult ükskõik kummale poole kukkuda.”

 

scroll to top