fbpx
Close

Uus päev, uus võimalus: Eesti läheb Slovakkiat murdma, Lätil edasipääs käeulatuses

Timo Tammemaa rünnakul. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskond jätkab kodust EM-finaalturniiri täna õhtul kell 16.00 Slovakkia vastu, kes paikneb Euroopa edetabelis meie seljataga 17. kohal. Et Cedric Enardi hoolealustel säiliks realistlik šanss D-alagrupist edasi 16 parema hulka, tuleb tänane mäng võita.

Kui Eesti alustas suurturniiri kolmapäeval 1:3 kaotusega Lätile, siis Slovakkia sai reedel ehk eile 0:3 kaotuse värskelt olümpiavõitjalt Prantsusmaalt. Slovakid tegid seejuures üpris korraliku esituse, vaid geimilõppudes tuli tasemevahe välja.

Eesti koondis peab täna kindlasti hakkama saama nurgaründaja Karli Allikuta, kes sai avamängus vigastada ja pidi turniiri juba lõppenuks kuulutama. Samuti on suure küsimärgi all kahe teise nurgaründaja Märt Tammearu ja Robert Tähe edasine turniir. Allikut asendab koondises meditsiinilise jokkerina Stefan Kaibald, kes naasis seetõttu oma uue koduklubi juurest Saksamaalt Eestisse.

Meie algkoosseisu osas palju küsimärke õhus ilmselt pole. Kõige lahtisem on olukord sidemängija positsioonil, kus avamängus oli mängumootori käima saamisega raskusi nii Robert Viiberil kui ka Renet Vankeril. Juhul kui Kristo Kollo ja Albert Hurda duo nurgaründaja kohal toimima ei hakka, võivad koondise treenerid proovida ka võrkpalliringkondades palju räägitud variandist ehk Oliver Venno nurgaründajaks liigutamisest ja Renee Teppani diagonaalründajana kasutamisest. Ent seda plaani kohe mängu alguses kuuldavasti siiski veel ei katsetata.

Eesti koondise võimalik algkoosseis: sidemängija Robert Viiber, nurgaründajad Kristo Kollo ja Albert Hurt, temporündajad Timo Tammemaa ja Ardo Kreek, diagonaalründaja Oliver Venno ning libero Silver Maar. Vahetuses: Renet Vanker, Stefan Kaibald, Andri Aganits, Renee Teppan ja Rait Rikberg.

Slovakkia koondise rünnakuliider on diagonaal Peter Michalovic, kes sai eile prantslaste vastu kolmegeimilisest mängust hoolimata suisa 37 tõstet, realiseerides neist 14 ehk 37%. Kokku värskelt Kreeka klubi Syrose mängijalt 16 punkti (+13). Marek Kardose juhendatava koondise kogenuim liige, kapten Tomas Kriško lisas 12 punkti (+9) ja kolmandas geimis kahel korral järjest üksinda blokis Earvin N’Gapeth’ kinni võtnud Matej Patak 10 punkti (+6). Temporündajad said eile Slovakkial kokku vaid 12 tõstet, ent arvestades, milline on Prantsusmaa palling, pole see ilmselt ka üllatav. Filip Macuha ei suutnud näiteks kuuest tõstest realiseerida ühtegi.

Slovakkia koondise võimalik algkoosseis: sidemängija Filip Palgut, nurgaründajad Tomas Kriško ja Matej Patak, temporündajad Filip Macuha ja Simon Krajcovic, diagonaalründaja Peter Michalovic ning libero Lubos Nemec.

Pafi ennustusportaal peab Eesti koondise kehvast algusest ja mitme mängija vigastusest hoolimata favoriidiks just võõrustajaid, kelle koefitsent on 1,38. Slovakkia võidu korral teenib panustaja aga raha tagasi 2,8-kordselt.

Avo Keele juhendatav Läti koondis võib astuda täna juba väga pika sammu edasipääsu suunas, kui päeva teises mängus õnnestuks Horvaatiat võita.

Laupäev D-alagrupis:

16.00 Eesti – Slovakkia
19.00 Läti – Horvaatia

D-alagrupi hetkeseis:

Saksamaa 3 punkti (geimide vahe 3-0)
Prantsusmaa 3 p (3-0)
Läti 3 p (3-1)
Eesti 0 p (1-3)
Slovakkia 0 p (0-3)
Horvaatia 0 p (0-3)

scroll to top