Vigastatud Kollota mänginud Selver alistas Tartu turniiril Pärnu

Tallinna Selver. | Foto: Karl Rinaldo

Täna ja homme peetakse Tartus nelja meeskonna osavõtul hooajaeelne kontrollturniir Nõo Lihatööstus Cup, kus esimeses poolfinaalis läksid kokku vanad tuttavad Tallinna Selver ja Pärnu Võrkpalliklubi. Teise finaalipääseja selgitavad Tartu Bigbank ja esiliigas ülikoolilinna au kaitsev Eesti Maaülikool.

Päeva esimeses kohtumises läks võitja selgitamiseks vaja nelja geimi, kui Selver võttis Pärnu skalbi tulemusega 3:1 (25:17, 19:25, 25:18, 25:20).

Avavaatuses mängiti punkt-punktis kuni geimi keskosani, mil pealinnaklubi lisas gaasi ning võttis kindla 25:17 geimivõidu. Pärast paariminutilist pausi Pärnu kosus, saadi kohe alguses sisse soliidne edu ning tüüriti geim võidusadamasse tulemusega 25:19.  Kolmas geim sarnanes esimesele – pikalt käidi ühte jalga, kuid geimi lõpus pani Selver oma paremuse maksma. Kolmandas ja ühtlasi viimases geimis Tallinna parim volleklubi enam pärnakatele sõnaõigust ei andnud ja saavutas geimivõidu seisuga 25:20.

Võitjate parimaks osutus Oliver Orav 16 punktiga (+13). Andrus Raadik lisas 12, Marx Aru 11 punkti (efektiivsus vastavalt +7 ja +8). Selveri vastuvõtt oli 41%, rünnak 43%, lisa tuli suisa 15 bloki (6 Aru, 5 Mihkel Varblane) näol.

Selveri eest ei teinud kaasa enne kohtumise algust sääremarja vigastanud Kristo Kollo. Esialgsetel andmetel pole tegemist millegi tõsisega.

Pärnule tõi üleplatsimehena Kristaps Platacs 17 silma (+4), Atvars Ozolinši arvele kanti 15 ja Taavet Leppik toetas meeskonda 12 punktiga (kasutegur mõlemal +6). Suvepealinlased said serve vastu 54-protsendiliselt, rünnak oli 44%, sulustamisega teeniti kolm punkti.

Ajakava:

18.09 kell 16 esimene poolfinaal Selver Tallinn – Pärnu Võrkpalliklubi 3:1 (25:17, 19:25, 25:18, 25:20)

18.09 kell 18:30 teine poolfinaal Tartu Bigbank – Eesti Maaülikool

19.09 kell 14 3. – 4. koha kohtumine Pärnu – …

19.09 kell 16:30 finaal Tallinna Selver – …

Sissepääs tasuta, kuid tulenevalt maailmas valitsevast olukorrast on kõigil kohustus kanda maski.