fbpx
Close

10 tähelepanekut | Maksimovi mälestusturniiri võidab paar, kes pole varem triumfeerinud

Emilis Bartkus pääses kergelt põhiturniirile ning kuulub kahtlemata koos paarilisega ka medalipretendentide hulka. | Foto: Dovile Stirbyte/Beach44

Sel nädalavahetusel toimub Tallinna külje all Jõekääru Rannakeskuses hooaja kolmas Kiirkasiino Suvetuuri etapp, mis kannab Valeri Maksimovi nime. Eile peeti kvalifikatsioon, täna kell 10 algab (ilmateate kohaselt koos äikese ja vihmasajuga) põhiturniir.

Siinkohal toome välja mõningad huvitavad faktid seoses etapi, võistluspaiga ja eilse kvalifikatsiooni tulemustega.

Siin on tähelepankud alanud võistlusest ja võistluskeskusest:

  1. Jõekääru Rannakeskus loomise idee tekkis 2021. aasta lõpus ettevõtjal Kaupo Koitlal, kelle pojad mängivad aastaringselt rannavollet Aleksandrs Tšuhnenkovi käe all. Just poistega Beach44 turniiridel käies tekkis Koitlal mõte, et pakuks idee välja Karl Rinaldole ja Nils Rühkale, kes sellega ka kampa tulid. Keskus valmis 2022. aasta juunikuus, mil Rinaldo ja Rühkaga just antud ettevõtmisest innustust saanuna liitus Urmas Piik. Kolmekesi loodi ettevõte Beach44, mis tegeleb nii rannakeskuse haldamise kui ka aastaringsete turniiride ja ürituste korraldamise ning noorte- ja täiskasvanute treeningute läbiviimisega.
  2. Jõekääru Rannakeskus on täna Eesti suurim vollekeskus, kus asub kaheksa alalist väljakut. Harjumaal on palju platse sellest aastast ka Kloogarannas, kuhu tehti lisaks varasemale viiele väljakule veel kaks juurde. Senisest suurem rannaspordikompleks peaks valmima lähiajal ka Pärnu randa.
  3. Maksimovi mälestusturniirile registreerus 16 naispaari. Et seekord ei löö kaasa meie kaks tugevamat duot Eva Liisa Kuivonen/Liisa-Lotta Jürgenson ja Liisa Remmelg/Heleene Hollas ning kaasa ei tee ka tugevad lähiriikide duod, on juba enne turniiri selge, et võistluse võidavad kaks naist, kes pole kunagi GP-etapil triumfeerinud. Paljude naiste jaoks on seega alanud turniir erilise kaaluga.
  4. Tegu on senise vollehooaja suurima auhinnarahaga turniiriga, sest lisaks tavaturniiri auhinnafondile (3300 eurot) tuleb arvesse võtta ka LUUV-i King of The Courti auhinnaraha (1000 eurot).
  5. Sel hooajal teevad esmakordselt GP-etapil koos kaasa vanameistrid Kaarel Kais ja Argo Arak. Kaisil on täna vanust 48 ja Arakul 47 aastat. Kaisi ja Araku eelmise hooaja parimaks tulemuseks kujunes Pärnu Petronas Cupi tuuline neljas koht. Turniiri noorim mängija on aga tuntud treeneri Laos Lukase tütar Keira Liina Lukas, kes debüteerib GP-sarjas 13-aastasena. Tema paariline on 15-aastane Sandra Lepp.
  6. Eilsesse kvalifikatsiooni jõudis kolmest registreerunud välismaa duost kohale vaid üks, leedukad Emilis Bartkus ja Laurinas Galdikas, kes ka kindlalt põhiturniirile jõudsid. Põhiturniri 32 paari hulgas on seega vaid kaks välismaa paari – Bartkus/Galdikas ning Arnis Relinš/Rinalds Aišpurs (Eesti-lätlasi Valdis Stalidzansi ja Armands Putnist ei arvesta välismaalaste alla). Naiste konkurentsis pole aga ühtegi välispaari võistlustules.
  7. Avapäeva suurimaks üllatuseks võib pidada seda, et kaks vanameistrit, kahekordne Eesti meister Aleksei Povjakel ja tema paariline Andres Leismann kaotasid kvalifikatsiooni avaringis noorte-duole Marten Stopkin/Johann Üprus. Tõsi, nii Stopkin kui ka Üprus on aastaga kõvasti mehistunud, mistõttu mängupildi põhjal polnudki tulemus enam nii suur üllatus.
  8. Eilses meeste kvalifikatsioonis tegi kaasa 14 paari, kelle seast pääsesid põhiturniirile järgnevad neli: Mario Stepanov/Lauri Arumeel, Martin Voit/Sander Pärna, Emilis Bartkus/Laurinas Galdikas ja Marten Stopkin/Johann Üprus. Väljalangenud paaridest on aga teeninud kutse pühapäevasele King of The Court turniirile Andres Leismann/Aleksei Povjakel ja Steven Meilus/Kunnar Kangro.
  9. Mälestusturniiri esimese võistluspäeva pikima geimi au kuulus Taavi Leinartile ja Silver Süldile ning Lauri Kaskale ja Raul Lahele. Leinart ja Süld võitsid geimi 32:30.
  10. Kui kvalifikatsiooni-õhtul küttis nii mängijaid kui ka pealtvaatajaid pea 30-kraadine päike, siis laupäev peaks algama äikesevihmaga. Laupäeva teine pool peaks tulema kuivem, kuid pühapäeval peaks sadama ilmaennustuse põhjal kogu päeva.

Etapi tulemused leiab skoor.ee lehelt.

scroll to top