fbpx
Close

MM-i viies vollepaar Nõlvak/Tiisaar lõi koos Beach44-ga ala arendamiseks videopodcasti

Kusti Nõlvak, Mart Tiisaar ja Beach44 pere. | Foto: Helen Hunt

Möödunud suvel rannavolle maailmameistrivõistlustel viienda ning Euroopa meistrivõistlustel üheksanda koha teeninud Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar lõid ala populariseerimiseks koos Beach44-ga Eesti esimese rannavollesaate “Kõrvuni liivas”. Maarjamaal on taoline praktika, kus maailma tippu kuuluvad tegevsportlased asuvad saadet tegema, haruldane nähtus.

„Podcasti tegemise idee minu jaoks on tuua rannavõrkpall ja kõik sellega seonduv inimestele lähemale,“ selgitab 31-aastane Nõlvak, kellest on saanud vollemaailmas üks osavamaid kaitsemängijaid. „See on lihtsalt nii vägev spordiala nii vaatamiseks kui ka ise mängimiseks. Rannavolle populaarsus Eestis on kõvasti tõusnud ning meil on nüüd tekkinud ka tipp-võistkondi, kellele MK-sarjas kaasa elada.“

„Rannavõrkpall jõuab Eestis väga väheste inimesteni,“ tõdeb Nõlvakust üks päev vanem Tiisaar, kes on vollekarussellis tuntud osava blokeerijana. „Eesti keeles polegi võimalik rannavõrkpallimaailma tundma õppida. Ma ei räägi ainult meie tegemistest, vaid alast laiemalt. Rannavolle on väga ilus ja vaatemänguline sport, mis ei kuulu juhuslikult olümpiamängude populaarsemate alade hulka. Videopodcastiga loome võimaluse eestlasel sellest armastatud olümpia-alast saada vahetu kogemus.“

Videoformaadis saade hakkab eetris olema kord või kaks kuus, olenevalt olukorrast. Saadet tehakse koos rannaspordiüritusi korraldava Beach44 perega, mille moodustavad Eesti rannavolle paremikku kuuluvad Urmas Piik, Nils Rühka ja Karl Rinaldo. Ent saates hakkab käima ka külalisi.

„Mina sportlase ja spordiala fännina igatsen alati just sisulisemat juttu, kus keegi räägib lähemalt oma kogemusest – kuidas ja miks ta asju teeb ja milliseid õppetunde on saanud. Nendest on nii palju õppida. Tavalises ajakirjanduses reeglina nii sügavale minna ei saa, aga podcast on selleks väga hea koht,“ hindab Nõlvak.

Saatesarja esimene ja teine osa on vaatamiseks ja kuulamiseks YouTube’i üles laetud.

“Kõrvuni liivas” I osa:

“Kõrvuni liivas” II osa:

scroll to top