fbpx
Close

Toompere enne printsipiaalset sõumängu: eesmärk on end Eesti koondisse mängida!

Hendrik Toompere sai mullu Kloogarannas peetud sõumängus koos Rivo Vesikuga võidu Sten Esna ja Kristjan Kanguri üle. | Foto: Gertrud Alatare

Jõekääru Rannakeskuses toimuva Valeri Maksimovi mälestusturniiri raames peetakse pühapäeval ka lõbus sõumäng, kus kaks rannavolle-harrastajat, näitleja Hendrik Toompere (36) Jr. ja ajakirjanduse taustaga siinkirjutaja Karl Rinaldo (30) kohtuvad volleväljakul kahe tuntud saalivõrkpalluri, tänavu Bahreinis mänginud Kevin Saare (28) ja Tallinna Selver/TalTechiga Eesti meistriks kroonitud Oliver Oravaga (27).

Mängu idee tekkis huvitaval kombel Toomperel, kes arvas, et näitleja ja ajakirjaniku duell saalivõrkpalluritega võiks pakkuda publikule hea etenduse. Ülejäänud kolmelt osalejalt tuli nõusolek kiiresti ja nii näebki nelikut pühapäeval juba kell 12.15 väljakul.

“Eesmärk on ennast Eesti saalikoondisse mängida, sest kusagilt peab ju alustama!” põrutab Toompere otsekoheselt. “See on põhieesmärk. Kasutaksin siinkohal äraleierdatud ütlusi: kes ei proovi, see ei saa kunagi mitte midagi; et uks avaneks, tuleb koputada ja astuda esimene samm; kuskilt tuleb alustada. Kunagi pole hilja ja ka kõige pigem teekond algab esimesest sammust.”

“Meil pole vaja erinevalt vastastest silma paista, me oleme juba silma paistnud,” vastab Saar Toompere jutule. “Meie eesmärk on Oliveriga mitte häbisse jääda.”

Draamateatri peanäitejuhi Toompere näol on tegu aktiivse rannavõrkpalluriga, kes käib paarilise Rauno Mõrraga iganädalaselt turniiridel. Esmaspäeval teeniti näiteks Beach44 A-taseme turniiril, kus võidutsesid vennad Märt ja Siim Tammearu, seitsmes koht 12 paari konkurentsis. Juba täna sõidetakse aga võistlema Rakverre.

Kas Toomperel ja Rinaldol on ka võidušanss Saare ja Orava vastu? “No muidu ju ei mängiks,” vastab Toompere. “Meie võidulootus seisneb vastastel. Usun, et nad on võimelised eksima. Tsiteerides iseennast eelmiselt turniirilt: meie puhul on tegu kahe nii kõva kiviga, et neil on mõistlikum auti servida.”

Ka Saar ei arva, et saalivõrkpallurite võit sada protsenti kindel on. “Pall on ju ikkagi sel pühapäeval ümmargune,” teab Saar. “Me pole Oliveriga kunagi koos mänginud. Saab näha, milliseks meie omavaheline keemia kujuneb. Kui see on hea, siis peaksime mängu võitma, aga kui ei, siis võib raskeks minna. Minu viimane rannavollekogemus pärineb mõne nädala tagant, kui sain sõbraga Beach44 B-taseme turniiril viimase ehk 15.-16. koha. Aga tegime võitluslikke ja südikaid mänge!”

Et nii Saar ja Orav on tuntud hea hüppevõime poolest, võib pall lennata nende rünnakutel üle vastaste bloki. “Kui näeme, et nii tõesti hakkab juhtuma, siis võtame hüpet vähemaks. See pole keeruline,” lubab Saar.

Pühapäevaks lubab vihmasadu. Toompere usub, et publikut võiks siiski Jõekääru Rannakeskusesse otsustavat võistluspäeva vaatama tulla omajagu. “Kui eestlased ilma järgi elu planeeriks, siis jääks meil kõik asjad elus tegemata!” leiab ta.

Pühapäeva ajakava:

10.00 1 naiste poolfinaal (samal ajal teine naiste poolfinaal teisel väljakul)
10.45 1 meeste poolfinaal (samal ajal teine meeste poolfinaal teisel väljakul)
11.30 Naiste pronks
12.15 Sõumäng Toompere/Rinaldo vs. Saar/Orav
13.00 Meeste pronks
13.45 Naiste KOTC finaal
14.15 Naiste kullamäng
15.00 Meeste KOTC finaal
15.45 Meeste kullamäng
16.30 Autasustamine

scroll to top