fbpx
Close

87-aastane volleduo Kais ja Arak – imemoel Eestis taas medalil!

Kaarel Kais ja Argo Arak. | Foto: ekraanitõmmis

Sport on imeline meelelahutusvorm, kus isegi kiirus, jõud ja võimsus ei garanteeri alati edu. Seda tõestasid Tartus toimunud Eesti rannavolle karikasarja teisel etapil turniiri ülekaalukalt vanimad osalejad Kaarel Kais ja Argo Arak, kelle mäng tugineb kogemustele ja tarkusele.

44-aastane Kais ja 43-aastane Arak ühendasid pika pausi järel jõud ja teenisid üllatuslikult pronksmedali. Poolfinaalis Dimitri Korotkovi ja Mihkel Tanila vastu polnud palju puudu ka sellest, et 87-aastane duo oleks finaalipääsu taganud. Mäng läks otsustavasse geimi, mille vanameistrid kaotasid 10:15.

“Ausalt öeldes ega mingit erilist nippi polegi. Ja ega ei tunne ka ennast veel nii vanana. Endal on muidugi uhke tunne, et konkurentsis püsime,” ütles kahe etapi järel karikasarja suisa juhtiv Kais, kes mänginud koos noorema venna Kristjaniga 1990ndate lõpus ka EM-il.

“Minu saladus on see, et ma jätsin eelmise hooaja rannas vahele. Ei julgenud tulla – puhkasin! Aga eelmisel nädalal vaatasin Rakveres, et tohoh, polegi aastaga midagi muutunud. Võib mängida küll!” lisas heatujuline Arak, kes on muide Korotkovi ja Tanila treener.

Eesti rannavolle karikasarja kolmas etapp toimub juba sel nädalavahetusel Pirita rannas. Kais osaleb turniiril Rein Tiisaarega, Arak kaasa ei tee.

Seda, kuidas Kaisi ja Araku kehale pikad mängupäevad mõjusid ning millise üleskutse Arak kõigile võrkpallisõpradele edastas, saab näha juba Tartu etapi saatest. Kaisi ja Araku osad algavad 6.02-st ja 22.41-st.

Loe ka: Pirita rannas näeb nädalavahetusel kulla eest heitlemas nii ranna- kui saalivõrkpalli tippe

scroll to top