Kahvatu Bigbank pääses suure eduseisu mahamängimisest ehmatusega ja on finaalist ühe võidu kaugusel

Tartu Bigbank. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tartu Bigbank haaras Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalis Tallinna Selveri vastu kaks – null edu, võites pealinnas peetud kohtumise tulemusega 3:0 (25:19, 26:24, 25:23).

Neljapäeval Tartus toimunud avamänguga võrreldes oli mängus põnevust rohkem – kohati esines Bigbank oma tänavust kvaliteeti arvestades suisa ootamatult kehvasti (15 omaviga rünnakul) -, ent geimide lõpuhetkedel näitasid põhiturniiri võitjad eesotsas 42-aastase kapteni Kert Toobaliga ikkagi veidi kindlamat mängu. Just keskendumine paistis tartlastel kaduvat, kui erinevates geimides oli kiiresti haaratud suur algedu.

Võitjate tulemuslikumad olid mängu esimeses pooles kümme tõstet järjest realiseerinud Albert Hurt 13 (+6), Martti Juhkami 12 (+3) ning blokis palju tähtsaid puuteid saanud Mart Naaber ja liigas veebruari parimaks mängijaks valitud Valentin Kordas 8 punktiga (+8 ja -1). Kolmandas geimis pea kümnepunktilise vahe tasa mänginud, ent lõpuhetkedel taas napilt vastastele alla jäänud Selverile tõi Timo Lõhmus 14 (+7), Oliver Orav 13 (+6) ja Marx Aru 10 punkti (+7). Üldstatistika leiab siit.

Erinevalt avamängust käis Selveri poolel platsil nende kapten, hüppeliigesevigastusest taastuv Denis Losnikov, kes mängis siiski veel libero, mitte nurgaründaja positsioonil. Mihkel Varblane jäi sama vigastuse tõttu aga taas suures osas mängust eemale, sekkudes platsile vaid üksikutel hetkedel servima. Tartlased tervitasid tagasi koosseisus Tamur Viidaleppa ja Taavet Leppikut, kellest esimene sai ka kolmandas geimis omajagu mänguaega. Eemal olid aga Siim Päid ja Allar Keskülla.

Seeria jätkub kolmapäeval Tartus. Teises seerias, kus TalTech juhib mängudega kaks – null Pärnu vastu – peetakse kolmas kohtumine neljapäeval Tallinnas.