fbpx
Close

Albert Hurt: kui Nõmmistu mängiks oma võimete kohaselt, annaks see Rakverele palju juurde

Albert Hurt. | Foto: Saaremaa Võrkpalliklubi

Tallinna Selver alustas Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriat Rakvere vastu eile üllatavalt kindla 3:0 (19, 19, 18) võiduga. 

Kodumeeskonna üks resultatiivsemaid oli nurgaründaja Albert Hurt, kes kogus 8 punkti (+4).

“Kui meil toimib see, millest rääkinud oleme ehk serv ja bloki-kaitse taktika, siis peakski tulemus taoline olema,” ütles Hurt eile pärast matši.

Rakvere oli avalahingus selgelt liiga pehme oma servil: Andres Toode hoolealused ei saanud pooleteise tunni jooksul kirja ühtegi ässa, enamik nende pallinguid olid väljakuperemeestele kergeks saagiks.

“Eks nad oskavad hästi servida ka tegelikult. Aga täna (eile – toim.) oli meil vastuvõtt kenasti käes ja Renet (Vanker) lahendas võrgu kohalt nii hästi ära, et ründajatel oli lihtne pall punktiks lüüa,” ütles 19-aastane Hurt.

Selveri parimaks kerkis eile Oliver Orav, kes tõi lühikesest mänguajast hoolimata silmapaistvad 18 punkti (+16).

“(Muigab.) Oliver… Mis seal öelda. Ta kerkib väga kõrgele ja võimu on tal samuti palju. Meil tuleb teda nii palju ära kasutada kui võimalik.”

Enim üllatas Hurta aga Selveri 17-aastane diagonaalründaja Timo Lõhmus.

“Lõhmus oli kõige suurem üllatus, sest ta oli äsja haige. Aga nüüd mängis ta viirusest hoolimata isegi paremini kui vahel tippvormis olles,” kiitis Hurt.

Hurt tunnistas, et isiklikus plaanis pole tegu kõige lihtsama hooaja kulminatsiooniga.

“Põlvega on väike jama, aga tuleb hooaeg ilusti lõpuni teha. Mängin nii hästi, kui suudan.”

Lõpetuseks uurisime, mida ootab Hurt teisest kohtumisest, mis peetakse pühapäeval Rakveres.

“Ma arvan, et teine mäng oleneb meist endist. Kui läheme tugevalt peale ja geimi algused õnnestuvad, võib mäng sama kiiresti ära lõppeda. Aga kui hakkame puterdama ja Rakvere alustab hea serviga, siis on teistmoodi. Ma ütleks, et Taavi Nõmmistu on väga kõva mängumees, aga täna (eile – toim.) jäi ta kohe alguses hätta ega saanudki oma mängu käima. Kui ta mängiks oma võimete kohaselt, annaks see Rakverele palju juurde,” vastas Hurt.

Loe ka: Veerandfinaalseeria avavaatus lõppes üllatustulemusega

scroll to top