fbpx
Close

Andrei Ojamets: meie võistkonna tugevus on see, et meil pole ühtegi väga suurt punktitoojat

Stefan Kaibald vastuvõtulservi , taamal Rait Rikberg ja Albert Hurt. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki nurgaründajatena alustasid kaht viimast Credit24 Meistriliiga kohtumist TalTechi vastu Albert Hurt ja Stefan Kaibald, hooaja esimeses pooles häid esitusi näidanud Märt Tammearu pääses mõlemas mängus väljakule aga vahetusest.

“See on arusaadav,” ütles Ojamets oma valikutest rääkides. “Märt mängib (viimast aastat) paralleelselt ka noorteklassi. Pärast A-klassi EVF-i karikavõistlusi, kus ta mängis kolme päevaga viis mängu, oli selge, et ta võib auku sattuda. Meie võistkonna tugevus ongi ehk see, et meil pole ühtegi väga suurt punktitoojat. Mängijad panustavad reeglina võrdselt. Liiga parimat punktikütti meie klubist kindlasti ei tule.”

Tõepoolest, Ojametsa sõnu kinnitab ka statistika. 18-aastane Tammearu on toonud tänavu Credit24 Meistriliigas 313 (+172), Hurt 305 (+156) ja diagonaalründaja Curtis Stockton 270 punkti (+99). Võrdluseks: Tallinna Selveri ja ühtlasi kogu liiga tulemuslikem mängija Matej Šmidl on kogunud 467 (+188) ning järgmine mängija ehk Oliver Orav 295 punkti (+152).

Vaata täispikkuses veerandfinaalseeria viimase mängu järel tehtud intervjuud Ojametsaga:

scroll to top