fbpx
Close

Ojamets 19-aastasest Saaremaast: ta oli suurüllataja ja väärib esiletõstmist

Andrei Ojamets. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eile õhtul Tallinnas Saku suurhallis toimunud meeste karikavõistluste finaalkohtumises alistas Tartu Bigbank 0:2 kaotusseisust 3:2 Saaremaa Võrkpalliklubi ja krooniti suisa 11-aastase vaheaja järel Eesti karikavõitjaks.

Võitjate peatreener ja ühtlasi Eesti aasta treeneriks valitud Andrei Ojamets sõnas, et pärast esimese kahe geimi kaotust hakati servil rohkem riskima ja prooviti omavigu vähendada.

“Esimesed kaks geimi tuli ära unustada. Pakun, et Saaremaa oli esimeses kahes geimis statistika poolest siinses liigas parim võistkond. Nad suutsid meid serviga väga kõvasti suruda. Kuni Jimeneze ässadeseeriani (kuubakas lõi esimese geimi keskosas suisa 4 punktiväärilist servi järjest – toim.) oli kõik ilus. Pärast teist geimi leppisime kokku, et hakkame nullist pihta. Pidime muutuma servil agressiivsemaks ja omad asjad kontrolli all hoidma. Muidugi see neljanda geimi lõpp…kaks viimast punkti tulid sooloblokkidena. Täiesti ebareaalne!”

“Jah, viiendas geimis oli tõesti palju vaidlusi tekitanud olukordi – keskjooneületused, võrgupuuted ja nii edasi. Olen ise kohtunik olnud ja sellistes lõpupunktide olukordades peab õigusemõistja olema ülikindel oma otsuses. Me võime siin närvitseda, aga see ei muuda enam asja. Selge on see, et kõik tahtsid ja pingutasid,” rääkis 56-aastane Pärnust pärit juhendaja.

Kas Andrei Ojamets tõstaks eilse mängu järel ka kedagi esile? “Ma reeglina ei tee seda kunagi ja alati ütlen, et meeskond võitis. Aga täna (eile – toim.) oli üks suur üllataja nii meile kui ka talle endale Alex Saaremaa. See, kuidas ta mängis, kui kasulik ta meeskonnale oli – müts maha. See mees väärib esiletõstmist.” 19-aastane mängumees tõi suisa 18 punkti (+15).

Eesti rahvusnaiskonna sel aastal esmakordselt EM-finaalturniirile tüürinud Ojamets tõdes, et tegemist oli läbi aegade ühe põnevaima finaaliga.

“Põnev oli finaal kindlasti. Kohati oli rumalusi ka, aga finaalid on alati närvilised. Samas oli väga palju ilusaid pallivahetusi. Mäng ise juba algas väga vägevalt – tugevad löögid, näidati suurepärast kaitsemängu. Polnud nii, et kiiresti tehti sotid selgeks. Aga võib öelda, et see kohtumine läheb kindlasti ühe põnevaima ja kõrgetasemelisema finaali hulka, mis Eestis toimunud,” lisas ta.

Ning lõpetuseks uurisime, kas pärnakas valitakse Eesti aasta treeneriks? “Kust mina tean? Ma ei tee seda tööd selleks, et aasta lõpuks mind selle tiitliga pärjataks. Nõuka ajal andis aunimetus ka palgalisa, kuid tänapäeval siin Eestis ei saa mitte midagi.”

 

scroll to top