fbpx
Close

Pisaraid tagasi hoidnud Stockton: ma pole kaheksa aastat midagi võitnud… see tunne on kirjeldamatu

Curtis Stockton. | Foto: Riina Vals/SK DUO

Eile Tartu Bigbanki triumfiga lõppenud Eesti meeste karikavõistlustlustel oli taaralinnaklubi võidu üks arhitekte Austraalia koondislane Curtis Stockton, kes tõi üleplatsimehena 25 punkti (+13).

“Saaremaa on võitnud Eestis kõik karikad, mida siin üldse võimalik võita on. Nad alustasid väga hästi, eriti serviga. Me ei tulnud kohtumisele vastu favoriitidena. Olime keskendunud ja pärast teist geimi muutus meie esitus kindlamaks ja agressiivsemaks. Viimases kolmes geimis nägin meestes lisamotivatsiooni. Noored eestlased (Alex Saaremaa, Albert Hurt, Stefan Kaibald) hakkasid näitama korralikku mängu.”

“Nagu ma ütlesin, siis pärast teist geimi muutusime kõvasti agressiivsemaks. Ütlesin ka meestele, et me ei saa võita, kui kardame vigu teha. Pidime minema edasi punk-punktis ja vaatama, mis juhtub,” sõnas austraallane mõned minutid pärast kohtumist Võrkpall24’le.

Neljanda geimi, mis viis kohtumise otsustavasse vaatusse, lõpetas 26-aastase mängumehe efektiivne blokk, kui ta suutis üksida sulustada Saaremaa nurgaründaja Javier Jimenezi ründelöögi.

“Nad üritasid terve kohtumise minu pealt mööda piiri palli rünnata. Selle punkti ajal mõtlesin, et panen tsooni number 5 kinni ja eks mul oli pisut õnne ka. Pärast edukat blokki lasin emotsioonidel lennata. See oli tõesti mõnus tunne,” õhkas punktikahur.

“Viies geim oli tõeline thriller. Geimi alguses me ei löönud kuigi head servi ja ka rünnakud ei tahtnud kuidagi maha jääda. Aga me tegime väikseid muudatusi ja see tõi edu. Meie enesekindlus kasvas ja blokk hakkas hästi tööle. Mõned mehed näitasid sellist mängu, mida senise hooaja jooksul nende poolt nähtud pole.”

Stocktonil jagus rohkelt kiidusõnu Tartu tempomeestele Kevin Soole ja Alex Saaremaale, eriti just viimati nimetatud mehele.

“Kevin ja Alex tegid tõesti suurepärase mängu. Ma pole nende poolt midagi sellist varem näinud. Nad näitasid väga kõrget taset. Minu hinnangul on Alex Eesti liiga parim keskblokeerija. Ma mõtlen seda täiesti tõsiselt. Ta on blokis väga hea. Tegemist on alles 19-aastase noorukiga, kuid suudab näidata juba praegu kõrget taset.”

“Üleüldiselt oli mängu tase kõrge. Saaremaal on väga võimsad ründajad ja on loogiline, et nad lähevad igat tiitlit võitma. Ma olen ülimalt rahul, et suutsime esimese karika nende eest ära napsata. Loodetavasti ei jää see viimaseks,” ütles diagonaalründaja rahulolevalt.

Pärast kohtumist hoidis austraallane pead rätikus, kuid mitte kurbuse vaid rõõmu tõttu. Nagu selgub, võitis kängurumaa mängumees viimase tiitli kaheksa aastat tagasi.

“Ma pole kaheksa aastat võitnud mitte ühtegi meistritiitlit ega karikavõistlust. See tunne siin ja praegu on kirjeldamatu. Ma mõtlesin, et kas mul on midagi viga, et pole nii kaua midagi võitnud (Naerab.). Ma olen ülimalt rõõmus, et raske töö end lõpuks ära tasus,” lausub ta pisaraid tagasi hoides.

“Mis mulle eriliselt head meelt valmistab ja suisa üllatab, on see, et kui ma tulen pool tundi varem trenni ja näen, et ma ei olegi ainuke, kes varem kohale tulnud. Kui ma õigesti mäletan, siis kaks aastat tagasi see nii polnud (Stockton pallis ka üle-eelmisel hooajal Tartu ridades – toim.). Mulle väga meeldib meeskonna sisekliima. Kõik hoiavad end vormis ka siis, kui on vaba päev. See on tore,” lõpetas 196-sentimeetrine diagonaalründaja rõõmsalt.

scroll to top