fbpx
Close

Andres Toode: ausalt öeldes tuli poolfinaali pääsemine endalegi väikese üllatusena

Andres Toode ja Rakvere Võrkpalliklubi. | Foto: Saaremaa VK

Reedel tehakse esimeses paaris algust Eesti meistrivõistluste poolfinaaliga, kui Rakvere Võrkpalliklubi kohtub võõrsil Tartu Bigbankiga. Kõik poolfinaalid on otsepildis nähtavad nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel.

Rakvere jõudis poolfinaali läbi raskuste. Veerandfinaalseeria eel kaotas meeskond vigastustele kaks põhimeest Andris Õunpuu ja Tanel Uusküla, kes ei saanudki seerias meeskonda sisuliselt aidata. Avamäng kaotatigi kindlalt 0:3, kuid seejärel võideti nii teine kui kolmas mäng 0:2 kaotusseisust 3:2 ja edeneti läbi ime nelja parema sekka, vahendab volley.ee.

Rakvere loots Andres Toode rääkis, et raske veerandfinaalseeria andis kõvasti eneseusku. “Ütlen ausalt, Selveri vastu edasi pääsemine oli endalegi väikeseks üllatuseks. Selver on väga hea tiim ja eks me ikka ületasime ennast selles seerias. Positiivne on juba seegi, et saame poolfinaalis mängida, sest sel hooajal pole meilt seda õiget sähvakat ju tulnud, tugevaid pole veel võitnud. Selles mõttes on see mingi leevendus hooajale ja kindlasti uus motivatsioon meestele, samuti saime kõvasti eneseusku juurde,” kommenteeris Toode.

“Tartu on aga meiega võrreldes teisest klassist meeskond. Muidugi läheme ja võitleme, nagu oskame. Sain veerandfinaalis uusi mehi põhikoosseisus proovida ja nüüd saab julgemini koosseisuga katsetada. Meie suurim mure on sel hooajal olnud liigne omavigade arv. Kui suudame neid igas elemendis vähendada, pole ka Tartu vastu saamine ilmvõimatu,” lisas juhendaja.

Toode sõnul võib varsti platsile oodata ka Õunpuud ja Uusküla. “Andris käis juba Selveri vastu servi vastu võtmas ja loodan, et tema saab meid aidata. Ka Taneli õlg on puhkust saanud ning usun, et tedagi saan mingil määral kasutada kasvõi vahetuste andmiseks,” ütles treener.

Seeria esimene mäng toimub reedel kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones, teine mäng 20. märtsil kell 19.00 Rakvere spordihoones, kolmas 23. märtsil kell 17.00 taas Tartus. Vajadusel peetakse neljas kohtumine 27. märtsil Rakveres kell 19.00 ning viies Tartus 30. märtsil kell 19.00. Teine poolfinaal Pärnu ja Saaremaa vahel algab laupäeval suvepealinnas.

scroll to top