fbpx
Close

Andris Õunpuu “Unelmate meeskond” | Vene aktsendist Pajusalu lubaduse ja Tähe hüppevõime-probleemini

Andris Õunpuu. | Foto: volley.ee

Rakvere Võrkpalliklubi ja ehk isegi kogu koduse liiga universaalseim mängumees on Andris Õunpuu, kel avanes nüüd võimalus ka oma “Unelmate meeskond” koostada.

Ühildades Õunpuu kaks tugevust – universaalsuse ja kogemused – võib kindel olla, et 34-aastase mehe valik polnud juhuslik. Kokku sai tõeline Isiksuste meeskond.

Andris Õunpuu “Unelmate meeskond”: 

Sidemängija: “Jugoslaavia ja Serbia endine tippmängija ja nüüdne treener Nikola Grbic. Sellest tüübist on pajatada kõvasti rohkemgi legende kui minust. Mustermängumees. Väidetavalt oli tal ühes mängus näpp sedasi pooleks löödud, et ta ei saanud enam tõsta. Meeskond jäigi 0:2 taha. Seejärel käskinud Grbic võistkonna arstil katkise näpu teise näpu külge kinni teipida ja lasi end diagonaalründajana sisse vahetada. Meeskond võitis lõpuks 3:2. Teine legend räägib, et Grbic lasi ühes Itaalia liiga mängus kõik tõsted nurkadesse ning teises mängus temposse ja pipe’i (positsiooni “6” pealt ehk keskelt tagaliinirünnakud).”

Diagonaalründaja: “Ma oleksin peaaegu valinud Kristjan Sikaste, aga ta sai hiljutise artikliga juba piisavalt kuulsust. Seega võtan 2013. aastal Itaalia liiga parimaks valitud lätlase Gundars Celitansi. Oma karjääri tipul oli ta ikka hirmuäratava pealeminekuga tüüp, kes hüppas seejuures vale jalg ees.”

Temporündaja:Raimo Pajusalu. Mäletan Audenteses mängimise päevilt, kuidas ta lõi trennis kord palli Kostja (Konstantin Tsernilovski) blokki. Viimane ei jätnud võimalust kasutamata ja karjus läbi võrgu vene aktsendiga “tule siia!”. Raimo lubas, et see on viimane kord, kui ta Kostja blokki kinni jääb. See lubadus sai teoks. Lisaks on Raimo peaaegu sama hea kalamees kui mina.”

Temporpndaja: “Legendaarne Jaanus Lillepuu. Olin oma mängijakarjääri alguses, kui temaga koos Audentes Hermanni nimelises meeskonnas mängisin. Pärast Andres Skuini lahkumist asus meid juhendama Jaan Prass, kes pani Lillepuu mängima servi vastuvõtust esimest tempot. Meistriliigatasemel võtavad tempomehed sageli lühikest servi vastu, aga seitsme meetri pealt serv vastu võtta ja seejärel veel temporünnakut lahendama jõuda… See näitas kvaliteeti.”

Nurgaründaja: Robert Täht. Sain ühe hooaja temaga koos mängida Valio Võrus. Viisaka nätakaga käsi oli Robil juba tol ajal olemas. Pikkadel kojusõitudel hädaldas, et teeb Raul Reiteri trennides kõik ilusti ära, aga hüpe paremaks ei lähe. Nüüd paistab, et põrkega on ka asjad paigas ja Türgi liiga pole selle mehe lagi.”

Nurgaründaja:Uros Kovacevic. Maailma parim vasakukäeline nurgaründaja pluss Serbia temperament – vinge! Ja kui vastvõtuga hätta jääb, siis tuleb Lillepuu appi.”

Libero: “Unustage ära oma Grebennikovid ja Sergiod. Asko Esna – Selveri ajal seisis ja reageeris kaitses esmaklassiliselt. Planeeriva vastuvõtu puhul praktiliselt ründas palli ja tegi Veiko Lemberi elu väga kergeks. Loodan, et suudame Rakveres Saare Alarist ka taolise libero teha.”

“Unelmate meeskonna” peatreener: Valiksin Läti koondise noore abitreeneri ja Limbaži juhendaja Lauris Iecelnieksi. Tüüp on teinud treeneritööd mõned aastad ja sotsiaalmeedia vahendusel paistab, et ta teeb seda mõnusa hasardiga 24/7.”

scroll to top