fbpx
Close

Rakvere meistriliiga võistkond on hingusele minemas

Vähesed oleks 2017. aasta kevadel, pärast meeskonna triumfi Balti liigas osanud ennustada, et mõned aastad hiljem läheb Rakvere klubi hingusele. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Rakvere Võrkpalliklubi juhi Raigo Pärsi sõnul peaks juhtuma ime, et meeskond aastase pausi järel sügisel kõrgliigasse naaseks, sest Lääne-Virumaal napib nii eestvedajaid, mängijaid, raha kui ka publikut.

“Ega ausalt öeldes midagi rõõmustavat öelda pole. Koroonaviiruse möllamine pole teinud meie ega ka ilmselt ühegi teise klubi olukorda kergemaks. Ütleme nii, et ma ise küll ei näe, et Rakvere meeskond võiks sügisel meistriliigasse tagasi tulla,” tunnistas Pärs teisipäeva hommikupoolikul Võrkpall24 kõnele vastates.

“Kui me eelmisel aastal mängimise lõpetasime, oli juttu 100 000 euro suuruse eelarve kogumisest. Mida me selle eest publikule pakkuda saaksime? Kas mängida lihtsalt mängimise pärast või mõelda nii, nagu mõtleb klubi suurtoetaja Maksimarketi eestvedaja Priit Teder: spordis loeb medal. Sellise eelarvega me medali eest ei võitleks. Süda tilgub verd küll, et Rakveres meistriliiga meeskonda enam pole, aga selline on reaalsus,” tõdes Pärs.

Rakvere klubi silmapaistvaim saavutus jäi 2017. aastasse, mil meeskond krooniti Urmas Tali juhendamisel üllatuslikult Balti meistriks, ent veel eelmiselgi hooajal saadi näiteks Eesti meistrivõistluste pronksiseerias Saaremaa vastu üks mänguvõit kätte. Endisel kujul meeskonda komplekteerida poleks enam aga võimalik.

“(Tanel) Uusküla mängib esiliigat ja on seal rahul, (Andris) Õunpuu on karjääri lõpetamas, (Alari) Saar läks Saaremaale ja vaevalt sealt tagasi tulla tahaks. (Taavi) Nõmmistu mängis üldse välismaal viimase hooaja. Mängijaid tagasi kangutama hakata oleks väga keeruline. Pealegi pole selliseid noori piisavalt peale tulemas, kes meistriliiga taseme välja veaks.”

Kui veel sügisel avaldas Pärs lootust, et tänavune hooaeg kujuneb Rakverele kõigest vaheaastaks, siis tegelikult on klubi minemas hingusele.

“Elu pole kahjuks nii roosiline. Ma ei soovi koroonaviiruse taha tegelikult pugeda – raske olnuks meil niikuinii. Ma arvan, et kuskilt peaks tulema keegi, kes ütleb, et okei, teeme seda asja nüüd edasi. Sellel või nendel inimestel peaks olema ka väga hea kontakt võimalike toetajatega. Käsi südamel: ma ei näe neid aktiviste, kes Rakvere võrkpalli pärast muretseks,” sõnas Pärs.

Rakverelased jätkavad niisiis mängimist esiliigas, kus lõppenud hooajal teeniti 11 võistkonna konkurentsis Tallinna Ülikooli järel teine koht.

“Esiliiga tasemel on meil oma mängijad olemas. Eelmisel või isegi üle-eelmisel aastal öeldi, et paneksime oma esiliiga võistkonna meistriliigasse. Küsimus on selles, et esiteks pole nende tase selleks piisav ja teiseks nad ka ei taha meistriliigas mängida. Tegu on heade sõpradega, kes teevad nädalas paar korda trenni ja käivad igal teisel nädalavahetusel mängimas. See on teine asi kui meistriliiga,” lisas Pärs.

Eeldusel, et kõik tänavused meeskonnad suudavad tegevust jätkata, mängib Credit24 Meistriliigas tuleval hooajal viis Eesti klubi.

scroll to top