fbpx
Close

Rainer Vassiljevi “Unelmate meeskond” | Süsteemne valik tippudest, vara lõpetanutest ja kaaslinlastest

Vasakult ülevalt: Oliver Lüütsepp, Jedrzej Gruszczynski, Siim Ennemuist, Robert Täht, Reimo Rannar, Martti Juhkami, Karli Allik, Oliver Orav, Lincoln Williams, Rain Värton, Tauno Lipp, Julian Fischer, Indrek Verro, Oliver Venno, Priit Luik, Marin Lescov. Keskel: Kristo Kollo, Rainer Vassiljev ja Kert Toobal. | Fotod: Võrkpalliliit, Gertrud Alatare, Siim Semiskar, Rumeenia võrkpalliliit, Võrkpall24, Tartu Bigbank, Tallinna Selver, Lubini Cuprum, erakogu.

Võrkpall24 lugejate lemmikrubriik “Unelmate meeskond” naaseb täpselt aastase pausi järel portaali veergudele Eesti rahvusmeeskonna ja Lubini Cuprumi abitreeneri Rainer Vassiljevi põhjaliku valikuga. Tegu on rubriigi 17. osaga.

“Koostaksin oma “Unelmate meeskonna” nendest mängijatest, kellega olen ise klubitasandil koostööd teinud,” ütleb 36-aastane Vassiljev, kes on kroonitud kolmel korral peatreenerina Eesti meistriks ja tegutsenud kolmel viimasel hooajal treenerina välismaal.

“Valisin oma meistriliiga treenerikarjääri algusest (hooaeg 2008/2009) peale igast hooajast oma võistkonda ühe mängija. Nende hooaegade võistkondadest, kui olen tulnud Eesti meistriks, valisin võistkonda kaks mängijat. Meeskonda sattusid mitmed leegionärid, koondislased, kaaslinlased, varakult lõpetajad, üllatusmehed ja huvitav treenerite kooslus, kellega oleks päris tore ka reaalselt üks hooaeg koos toimetada!” teab rakverelane.

Hooaeg 2008-2009 (Tartu Pere Leib):

Oliver Venno.  “Oliveri viimane hooaeg Eestis. Oma noorusest hoolimata oli juba sellel ajal meeskonna liider! Muljetavaldav talent, mis avaldus väga varakult. Enne saalihooaja algust, 2008. aasta suvel, õnnestus Oliveri ja Kristo juhendajana U19 vanuseklassi rannavõrkpalli maailmameistriks tulla.”

Hooaeg 2009-2010 (Tartu Pere Leib):

Rain Värton. “Üks kahest mängijast minu võistkonnas, kes lõpetas oma karjääri minu hinnangul liiga vara. Oleks huvitav teada saada, kui palju oleks oma praeguste treeneriteadmistega temast „välja pigistanud“. Emotsionaalne mängija ja väga oluline meeskonna sisekliima hoidja!”

Hooaeg 2010-2011 (Tartu Pere Leib):

Martti Juhkami. “Kaaslinlane, kelle tegemisi olen näinud juba varajasest noorusest peale. Olude sunnil tegutses Tartus kahel positsioonil ja sai ka uuel positsioonil, diagonaalründajana, väga hästi hakkama. Mängija, kellele võis geimilõpus tõsteid usaldada! Kuna nurgaründajaid on mu meeskonnas palju, siis asetan ta siin diagonaali kohale.”

Hooaeg 2011-2012 (Tartu Pere Leib), Eesti meister (2 mängijat):

Priit Luik. “Teine mängija, kes lõpetas oma karjääri liiga vara. Tõeline „jokker“, kes tuli pingilt ja tõi tihti mängu muutuse. Nii juhtus ka 2012. aasta Schenkeri Liiga finaalis, kui Luige õnnestunud rünnakuga krooniti Tartu Schenkeri liiga võitjaks. Minu võistkonna kindel varumängija, sest kõik oma paremad mängud tegi ta pingilt tulles, mitte põhikoosseisus alustades.”

Kristo Kollo. “Kristot olen juhendanud nii noorte turniiridel, rannaväljakutel, Tartu Pere Leivas, koondises kui ka Schönenwerdis ühel oma välismaa hooaegadest. Olen näinud lähedalt tema arengut pika aja vältel. Vajalik „musta töö tegija“ väljakul! Usun, et oma parimat võrkpalli mängib ta just sellest ajast, kui on ka ise hakanud väärtustama ennast kui “musta töö tegijat”.”

Hooaeg 2012 (Tartu Bigbank):

Robert Täht. “Klubis olen treeninud küll Robertit ainult 4 kuud, kuid juba sellel ajal, noore Robert Tähe tegemisi vaadates oli näha, et temast võib tulla väga hea mängija. See hing ja tahe, mis noores mehes peitus, oli muljetavaldav.”

Hooaeg 2013/2014 (Rakvere VK):

Marin Lescov (MDA). “Oli väga oluline lüli Rakvere VK esimese hooaja koosseisus. Minule tema mängustiil ja olemus meeldisid. Oli mingitel hetkedel piisavalt emotsionaalne ja eristus ehk selle poolest ka teistest mängijatest, kuid oma põhitööd tegi väljakul hästi ja oli heal tasemel sidemängija.”

Hooaeg 2014/2015 (Tallinna Selver):

Lincoln Williams (AUS). “Minu hinnangul üks paremaid leegionäre, kes üldse siin liigas mänginud. Linciga on olnud võimalus lausa kolm hooaega koostööd teha, mis leegionäri kohta pole just kõige tavapärasem aeg. Linci näol jõudis minu käe alla väga hea toorik, mida sai vaikselt vormima hakata. Mängija, kellel on piisavalt iseloomu ja oskusi, et mängida väga kõrgel tasemel! Kui esimesel Eestis veedetud hooajal paistis ta kohe silma väga tugeva rünnakuga, siis aja jooksul omandas ta ka mängutarkust ning muutus oluliselt paremaks nii blokis kui ka kaitsemängus. Eelmisel hooajal Poola Plusligas tekkis huvitav võimalus olla Linciga vastakuti erineval poolel võrku.”

Hooaeg 2015/2016 (Tallinna Selver), Eesti meister (2 mängijat):

Reimo Rannar. “Rakverest pärit mängija ja sarnaselt minule ja Marttile Mati Meriranna õpilane. Ilmselt nii mõnelegi üllatav valik. Mängija, kes alati nii-öelda oma ära teeb ja täidab täiuslikult treeneri korraldusi. Mäletan, et 2016. aastal Pärnu spordihallis toimunud otsustavas (seitsmendas!) finaalmängus õnnestus neljandas geimis just tema servidest ja meeskonna heast bloki-kaitse koostööst suurest kaotusseisust välja tulla ja tulemusega 3:1 meistritiitel võita.”

Karli Allik. “2015/2016 hooajal stabiilselt Selveri põhikoosseisu kuulunud mängija. Võitles endale noore mängijana hooaja alguses põhikoosseisu koha välja ja jäi sinna hooaja lõpuni. Äsja mainitud otsustavas seitsmendas finaalmängus andis endast kõik ja tõi viimases geimis võistkonnale 7-8 punkti. Mängu lõppedes selgus, et Karlil oli kohtumise ajal palavik kerkinud.”

Hooaeg 2016/2017 (Tallinna Selver), Eesti meister (2 mängijat):

Siim Ennemuist. “Hea mängulugemisega mängija! Temaga sai ka juba varem koostööd teha, kui ta Tartus kaks hooaega minu võistkonnas mängis. Usun, et Selveris oli meie koostöö veelgi ladusam ja suutsin talle veel enam anda kui Tartu aegadel. Sellel hooajal oli Selveris kolm võrdsel tasemel temporündajat (Ennemuist, Mihkel Tanila ja Reimo Rannar) ja terve hooaja vältel jagasid kõik kolm võrdselt ka mänguaega. Kahjuks jäi Siimul finaalseeria Tartu vastu väga lühikeseks, kuna esimeses mängus väänas ta õnnetult hüppeliigest ja tagasi väljakule enam ei jõudnudki.”

Oliver Orav. “Mängija, kellega õnnestus koos läbi teha tema mängupositsiooni vahetus. Oliver on kogu oma karjääri Selveris mänginud ja nii ta oli ka seal minuga kõik kolm hooaega. Olen tagantjärele mõelnud, et esimesel hooajal tahtsin mina, et temast saaks nurgaründaja. Teisel hooajal hakkas ta ka seda ise oluliselt rohkem tahtma. Tegime selle nimel kõvasti tööd ja jaanuarist alates mängiski ta 1,5 hooaega põhikoosseisus ja just nurgaründajana. Suure töövõimega mängija, eriti selles võtmes, et lisaks sportlase ametile käis ka koolis ja tegi “tavatööd”!”

Hooaeg 2017/2018 (Schönenwerd, SUI):

Julian Fischer (SUI). “Väga huvitav ja intelligentne mängija. Kindlasti võiks mängida oluliselt tugevamas liigas, kui ta poleks rahvuselt šveitslane. Nimelt on šveitslastele prioriteediks haridus, mida ta ka ülikoolis omandas. Samas tean , et Julian on valmis pärast ülikooliõpinguid ka välismaale siirduma.”

Hooaeg 2018/2019 (Lubini Cuprum, POL):

Kert Toobal. “Teine klubihooaeg Kerdiga ühes klubis (esimene oli 10 aastat varem Tartu Pere Leivas). Mänguoskustest polegi midagi rääkida, kuulub vaieldamatult minu meeskonna koosseisu. Sain osa Kerdi ühest paljudest välisklubides veedetud hooaegadest ja võimaluse jälgida tema toimetamisi ka teises keskkonnas.”

Hooaeg 2019/2020 (Lubini Cuprum, POL):

Jedrzej Gruszczynski (POL). “Väga potentsiaalikas mängija. Kuna Lubinis oli servi vastuvõtt minu vastutusala, siis oli Jedrzej üks minu peamiseid hoolealuseid ja minu käepikendus väljakul. Tegi kahe hooaja vältel tubli arengu ja selle tunnustuseks arvati eelmisel suvel ka Poola koondise suurde nimekirja ning mängis 2019 suvel Rahvuste liiga final six turniiril ja kuulus universiaadil Poola koondise koosseisu. Ootan huviga tema karjääri järgmiseid samme.”

Rainer Vassiljevi “Unelmate meeskond”:

Sidemängijad: Kert Toobal, Marin Lescov

Liberod: Jedrzej Gruszczynski, Julian Fischer

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Martti Juhkami, Lincoln Williams

Vastuvõtjad: Priit Luik, Kristo Kollo, Robert Täht, Karli Allik, Oliver Orav

Temporündajad: Rain Värton, Siim Ennemuist, Reimo Rannar

Peatreener: Loomulikult mina ise!

Abitreener: Oliver Lüütsepp – väga positiivsed mälestused temaga koostööst Tartu ajast. Samuti tänapäevase võrkpallistiili viljeleja ja teinud valiku, et välismaal oma oskusi proovile panna.

ÜKE treener: Indrek Verro – positiivne koostöö nii Selveri aegadel, kui ka ühine aeg šveitsis. Meil Indrekuga sarnane mõttemaailm võrkpalli ja üldkehalise treeningu ühendamisel.

Mänedžer: Tauno Lipp – lisaks headele manageerimisoskustele saan teda vajadusel ka sidemängijana kasutada.

Loe ka: treenerivalikustRobert Tähe “Unelmate meeskond” | Segu 21. sajandi tippmängijatest ja üllatuslikust treenerivalikust
Loe ka: Lincoln Williamsi “Unelmate meeskond” | Suur kummardus Austraalia võrkpallile
Loe ka: Oliver Lüütsepa “Unelmate meeskond” | Kaval taktikaline lüke tõi kaasmaalaste arvelt kokku võimsa koosluse

scroll to top