fbpx
Close

Ardo Kreek: mul on Oliveri ja Reneed vaadates hea meel, et ma diagonaalründaja pole

Ardo Kreek. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Ardo Kreegi koduklubi Pariisi Volley lõpetab sel nädalal Prantsusmaa esiliigas põhiturniiri ja asub valmistuma play-off’iks, kus eesmärk saab olla vaid üks: esikoht ja kõrgliigasse naasmine.

“Tänaseks on seitse kuud niisama veeretamist olnud,” muigab Kreek. Eestlase juttu kinnitab turniiritabel. Maksupettuse tõttu Prantsusmaa tipust tugevuselt teisele liigatasemele langetatud Pariis on kogunud 63 võimalikust punktist 56 ja kindlustas põhiturniiri võidu juba mõnda aega tagasi.

“Õnneks hakkab nüüd peagi play-off pihta. Kas just kohe huvitavamaks läheb, aga vähemalt otsustavamaks küll. Veerandfinaalis ei tohiks me veel eksida, tõsisemad mängud ootavad ees poolfinaalis ja õnnestumise korral ka finaalis,” hindab temporündaja.

Isiklikus plaanis on Kreegil seljataha jäämas punktiderohke hooaeg, mis pole ka mingi ime, sest vastased on ju olnud nõrgemad kui varasematel aastatel. Ka vanus – Kreegil täitub tänavu 33. eluaasta – ei anna endast veel kuidagi märku.

“See mäng tuleb mul veel välja küll, nii et susside tagurpidi keeramise peale pole põhjust mõelda,” kinnitab tallinlane. “Ka tervis on tänavuse hooaja kenasti vastu pidanud. Väike puhkus peaks ees ootamas ka pärast hooaja lõppu, sest praeguse plaani kohaselt liituvad mitmed põhimehed rahvusmeeskonnaga alles juunis.”

Kreek ei välista Pariisi klubis ka kaheksandaks hooajaks jäämist, kuid täna pole ta veel lõplikku otsust langetanud.

“Ma vaatan ja ootan veel natuke. Ütleme nii, et Pro B-s ma enam teist hooaega mängida ei tahaks. Aga kui pääseme tagasi kõrgliigasse, siis pigem jätkaksin Pariisis,” ütleb Kreek.

Lõpetuseks uurisime Kreegilt kui viimase eestlasena eurosarja finaalis mänginud võrkpallurilt, mis talle meenub 2014. aasta CEV Cupi finaalist, kus Pariis alistas kahe mängu kokkuvõttes Nižni Novgorodi.

“See oli mu klubikarjääri erilisim päev. CEV Cupi karikas on midagi sellist, mida väga kerge võita pole. Ausalt öeldes me isegi ei osanud sellist plaani seada hooaja alguses. Alustasime ju mängimist Meistrite liigast, kuid langesime sealt välja. Õnneks saime võimaluse jätkata eurohooaega CEV Cupis, mis õnnestus lõpuks ka võita. Koondisevõidud, tõsi, on teine asi, neid ma selle võiduga ei kõrvutaks.”

Täna õhtul mängib eurosarja finaalis aga Kreegi koondisepäevade toakaaslane Oliver Venno, kui Istanbuli Galatasaray alustab lahingut Itaalia tipu Trentino vastu.

“Ega neil kerge kindlasti olema ei saa, aga kõik on võimalik. Saan Oliveriga hästi läbi, suhtleme tihedalt. Ta on tegemas Türgis juba teist väga head hooaega järjest. Kuidagi talle see Türgi värk sobib. Rõõm on olnud tema mänge vaadata. Mul on hea meel, et ma ise diagonaalründaja pole. Eesti koondises oleks päris keeruline väljakule pääseda selliste meeste (Venno ja Renee Teppan) kõrval,” naerab Kreek, kes plaanib õhtul kaasmaalasele teleri vahendusel kaasa elada.

scroll to top