fbpx
Close

Avo Keel: ütlesin klubi presidendile, et kui ma siia üldse tulen, siis tahan eluaegset lepingut

Avo Keel pärast Eesti meistriks tulekut intervjuud andmas. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti meistrivõistlustel teenis treenerina oma kaheksanda kulla Avo Keel, kes tüüris Pärnu Võrkpalliklubi tänavuses finaalseerias mängudega 4:0 võidule Tartu Bigbanki üle.

Nelja-aastase pausi järel Eesti meistriks kroonitud Keel ütles Võrkpall24.ee’le antud intervjuus, et ootas pikemat seeriat.

“Hea, et läbi sai. Ma võib-olla natukene ootasin kõvemat psühholoogilist ja emotsionaalset tausta. Keegi mulle oma väsimust ei tunnistanud ja eile (üleeile – toim.) viimases trennis meeskond tunduski väga motiveeritud ja nägi hea välja.”

“Eks me siin elasime ka ärevaid hetki üle, kui enne kolmandat mängu Taavet (Leppik) otsustas haigusega maadelda paar päeva ning Martti Keel ilmus alles täna hommikul pärast lühikest kõhuviirust trenni,” rääkis Keel ning jätkas: “Ma pole poistega rääkinud, kui väsinud keegi on. Kui vaadata seeriat, siis (Atvars) Ozolinš ja (Ilja) Kovalov jagasid omavahel mänguaega, aga teised mängisid praktiliselt ilma vahetusteta.”

Nii kindlat seeriavõitu ei osanud 56-aastane juhendaja ette näha, kuid enne poolfinaale koprajahil käinud Keel tunnistas, et pikem seeria sobis Pärnule paremini kui ühe mänguvõiduni peetav finaal.

“Ei uskunud, et seeria 4:0 meile tuleb, aga mida ma võin julgelt tunnistada, on see, et enne poolfinaale käisin Kraavikaldal koprajahil ja kui ma seda kobrast seal vahtisin, siis ma leidsin ennast mõttelt, et tegelikult Pärnule sobivad paremini seeriad kui ühe mänguga tiitlid. Üldiselt läks meil terve hooaeg tõusvas joones – seda tõestas ilmekalt Eesti meistritiitlini jõudmine,” lausus võrkpallimaestro muheledes.

Küsimusele, kas Võrust pärit endine sidemängija jätkab Pärnu treenerina ka uuel hooajal, vastas Keel naljatledes: “Kui ma 2014 Pärnusse tulin, siis ma ütlesin kohe, et kui ma siia üldse tulen, tahan eluaegset lepingut. Klubi president seda lubas ja siiani pole ta oma otsust muutnud.”

Keelel on Pärnuga kehtiv leping kuni järgmise hooaja lõpuni.

Avo Keele treenerina võidetud Eesti  meistritiitlid:

Tallinna Selver 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2013
Pärnu VK 2015, 2019

scroll to top