fbpx
Close

Avo Keele juhendatav Läti koondis pidas otsustavaid kontrollmänge kahe põhimeheta

Avo Keel. | Foto: volley.ee

Sarnaselt Eesti rahvusmeeskonnaga valmistub Euroopa Kuldliiga mängudeks Läti võrkpallikoondis, mida juhib teatavasti endine Eesti koondise loots Avo Keel.

Noorendatud koosseisuga Läti pidas möödunud nädalavahetusel kaks sõpruskohtumist Valgevenega. Esimene mäng võideti 3:2, kuid teises kohtumises jäädi vastasele 1:3 alla. Lõunanaabritel puudusid kaks põhimeest – Prantsusmaa kõrgliigas pallivad Hermans Egleskalns ja Romans Šauss – kuid see-eest oli kaasatud palju noori.

Avo Keel sõnas Võrkpall24’le, et mängupilt oli nende taset arvestades täitsa hea. Egleskalnsi ja Šaussi sel suvel koondises ei näe.

“Poolteist mängu oli platsil põhikoosseis, teise kohtumise teises pooles andsime mänguaega varumeestele. Ma arvan, et mängupilt oli meie taset arvestades täitsa okei. Bloki-kaitse süsteem töötas korralikult. Need mängud olid pigem nendele meestele, kellest peaks paari aasta pärast mängumehed tulema,” sõnas võrukas.

“Egleskalns ja Šauss said niigi Prantsusmaal palju mängida. Kui pääsesime Kuldliigasse, siis jäi Egleskalnsiga jutt, et ta tuleb koondisesse. Kuid ta sai Prantsusmaal perelisa ja sellega seoses jäi asi katki. Šauss on mänginud tugevates liigades ja temale on Kuldliigat vähem vaja, kui mõnele teisele mehele,” arutles 57-aastane Keel.

Olgugi, et Läti koondis EM-ile ei pääsenud, loorberitele puhkama ei jääda.

“Vanematel olijatel lõppeb Kuldliigaga alagrupiturniiriga koondisehooaeg ära. Ilmselt pole meil Tallinnas toimuvale final-four‘ile ka asja. Pärast Kuldliiga lõppu töötan kuni juuli lõpuni noortega,” rääkis Keel.

Eelmisel hooajal mängisid samuti Keele juhendatava Pärnu Võrkpalliklubi ridades Läti koondislased Toms Švans ja Atvars Ozolinš. Neist esimene liigub uueks hooajaks Prantsusmaale.

“Švans meil ei jätka vaid läheb Prantsusmaale. Ozolinši mängijaõigused on meil, aga tal on võimalus siirduda mujale, kui ta leiab endale meelepärase väljundi,” ütles Keel lõpetuseks.

scroll to top