fbpx
Close

Cédric Énard nimetas Eesti rahvusmeeskonna kandidaadid, koosseisus väikesed üllatused

Eesti rahvusmeeskond osaleb taas EM-finaalturniiril, sedapuhku toimub turniiri alagrupifaas Tallinnas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Peatreener Cédric Énard tegi täna Postimehes eetris olnud saates teatavaks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuva Eesti meeste rahvuskoondise kandidaadid.

2021. aasta on Eesti rahvusmeeskonna jaoks ajalooline, sest esmakordselt toimub Eestis Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniir, mis peetakse 1.-9. septembrini Tallinnas Saku Suurhallis. Lisaks toimuvad alagrupimängud Poolas (Krakow), Tšehhis (Ostrava) ning Soomes (Tampere). Et valiksarjaga jätkatakse mais, pole kõik osalejad veel selged. Kõik osalejad saavad selgeks hiljemalt 16. maiks, pärast seda toimub ka alagruppide loosimine. Lisaks teeb mai alguses kogunev meeskond suve esimeses pooles kaasa Euroopa Kuldliigas.

Peatreener Cédric Énard avaldas koondise kandidaatide nimekirja, kuhu kuulub 26 mängijat. “Me alustame hooaega Kuldliiga alagrupimängudega, seejärel tulevad loodetavasti Final Four ja Challenger Cup. Suve esimese poole ettevalmistust alustame 3. mail Tartus pika nimekirjaga, kuhu kuulub 20-22 mängijat. Kolm nädalat töötame 22 mängijaga, pärast seda jätan koosseisu 16 mängijat, kes on valmis alustama Kuldliiga esimest turniiri Tartus 28. mail,” rääkis juhendaja.

Väga suuri üllatusi nimekirjast ei leia. Tähelepanu väärib see, et TalTechi 22-aastane diagonaalründaja Valentin Kordas pääses esmakordselt valitute sekka. Samuti on ehk veidi ootamatu, et lõppeval hooajal Tallinna Selveris selgeks varumeheks langenud libero Sten Vahtras pääses Silver Maari ja Johan Vahteri kõrval sarnaselt eelmisele hooajale valikusse. Võrkpalliliit lisas siiski hiljem, et Vahtras ja temporündaja Mihkel Varblane pole mai alguses koondisega kogunemas, vaid liituvad juhul, kui selleks tekib vajadus.

Kui aga puudujatest rääkida, siis välismaal mängivatest Eesti võrkpalluritest jäid valikust välja kehvapoolse tasemega Küprose liigas mänginud nurgaründaja Kevin Saar ja diagonaalründaja Taavi Nõmmistu. Samuti ei leia nimekirjast Keith Pupartit, kes juba mullu jättis koondisesuve katki.

“Ma ei taha öelda, et Kuldliiga on vaid ettevalmistus EM-finaalturniiriks. Ma tahan Kuldliigale panna suurt rõhku. Loomulikult on EM selle suve peamine sündmus, aga tahan olla koondisega võitlusvõimeline juba Kuldliigas, sest minu arvates ei ole hea hakata liiga varakult sellele turniirile mõtlema. Keskendume kõigepealt esimesele turniirile ja töötame, et saada tugevamaks. Et olla ambitsioonikas igal turniiril ja igas mängus,” lisas Énard.

Suve teisest pooles alustab peatreener ettevalmistust umbes 16 mängijaga. “Siis on kogu fookus EMil. Oleme juba leppinud kokku mitmeid sõpruskohtumisi. EMil pole me mõistagi favoriidid, aga mängime kodus ja väga loodan, et saame mängida oma fännide ees. Tahan näha meeskonda, kes võitleb iga palli eest. Kui me sellise suhtumisega mängima läheme, tulevad ka tulemused.”

Eesti rahvusmeeskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Kert Toobal (Tartu Bigbank), Robert Viiber (Cantù, Itaalia), Markkus Keel (Nice Volley-Ball, Prantsusmaa), Renet Vanker (Tallinna Selver).

Temporündajad: Henri Treial (St Nazaire, Prantsusmaa), Ardo Kreek (Arago de Sète, Prantsusmaa), Timo Tammemaa (Rzeszowi Asseco Resovia, Poola), Alex Saaremaa (Tartu Bigbank), Andri Aganits (Thessaloniki P.A.O.K., Kreeka), Mart Naaber (CV Teruel, Hispaania), Mihkel Varblane (Tallinna Selver).

Nurgaründajad: Karli Allik (Königs Wusterhauseni Netzhoppers KW-Bestensee, Saksamaa), Martti Juhkami (VFB Friedrichshafen, Saksamaa), Märt Tammearu (Tartu Bigbank), Robert Täht (Rzeszowi Asseco Resovia, Poola), Kristo Kollo (Tallinna Selver), Oliver Orav (Tallinna Selver), Andrus Raadik (Tallinna Selver), Albert Hurt (Tartu Bigbank), Stefan Kaibald (Tartu Bigbank).

Liberod: Silver Maar (Pärnu VK), Johan Vahter (Saaremaa VK), Sten Vahtras (Tallinna Selver).

Diagonaalründajad: Oliver Venno (Doha Police Qatar, Katar), Renee Teppan (Tallinna Selver), Hindrek Pulk (Saaremaa VK), Valentin Kordas (TalTech).

Peatreener Cédric Énard (Berliini Volley, Saksamaa), abitreenerid Loïc Geiler (Frejus, Prantsusmaa) ja Oliver Lüütsepp (Akaa Volley, Soome), abitreener/statistik Alar Rikberg (Tartu Bigbank), statistik/mänedžer Märt Pajusalu (Saaremaa VK), ÜKE treener Mirko Fasini (Kemerovo Kuzbass, Venemaa), füsioterapeut Siret Kalbus, füsioterapeut Meribel Saar, mänedžer Robin Ristmäe.

scroll to top