fbpx
Close

Cretu andis kuuele Eesti koondise põhimehele lisapuhkuse

Oliver Venno koos koondisekaaslastega. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna avaldatud Eesti rahvusmeeskonna kevadisest nimekirjast liituvad kuus põhimängijat meeskonnaga teistest oluliselt hiljem.

Peatreener Gheorghe Cretu andis teistest rohkem aega kevadpuhkuseks Kert Toobalile, Rait Rikbergile, Oliver Vennole, Renee Teppanile, Robert Tähele ja Ardo Kreegile, kes liituvad koondisega alles mai lõpus. Ülejäänud mehed on oodatud 6. mail Rakverre koondise esimesele kogunemisele.

Põhjus, miks kuuele mängijale lisapuhkust anti, seisneb selles, et Eesti sai Euroopa Kuldliiga finaalturniiri korraldamisõiguse, mis tagas meile automaatselt koha poolfinaalis. Alagrupiturniiril on meie meeskonnal seega aega atra seada ning tulemuse pärast pole vaja üleliia muretseda. Ühtlasi on Euroopa liiga alagrupiturniir hea koht, kus saab uusi mängijaid koondises katsetada.

„Tuleb väga pikk suvi ja tahan, et põhimehed oleksid kõige tähtsamatel mängudel tippvormis, nii Kuldliiga finaalturniiril kui muidugi EMil. Nad on ilma pausideta mitu aastat pärast pikka klubihooaega terve suve rakkes olnud ja on ära teeninud väikese puhkuse. Seekordse süsteemi teine pool on saada eelmisel suvel töös olnud B-koondise meeste arengust ülevaade ning anda neile võimalus mängupraktikat saada ka tipptiimide vastu,“ rääkis Cretu.

scroll to top