Dramaatiline lõpp: Pulga ja Uuskari hea mäng saarlasi ei päästnud – eurosarja veerandfinaal jäi kahe punkti kaugusele

Saaremaa – Horodok. | Foto: ekraanitõmmis

Saaremaa Võrkpalliklubi jaoks lõppes tänavune eurohooaeg CEV Challenge Cupil kaheksandikfinaalis, kus meeskond kaotas 2:3 (-20, 20, -22, 23, -13) “mulli” võõrustavale Ukraina esiklubile Horodokile. Kohtumist oli kohapeal vaatamas sadakond pealtvaatajat, Saaremaa Võrkpalliklubi Facebooki ülekande vahendusel jälgis mängu aga üle tuhande võrkpallisõbra.

Saaremaa tänane algkoosseis oli järgnev: sidemängija Alexander Tusch, nurgaründajad Keith Pupart ja Evandro Dias Souza, temporündajad Wennder Lopes ja Sauli Sinkkonen, diagonaalründaja Hindrek Pulk ning liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Saarlased ei suutnud täna näidata oma parimat mängu, jäädes ennekõike pehmeks juba servil. Neljandas geimis andsid Ioannis Kalmazidise hoolealused käest viiepunktilise edu, kuid geimi võtmehetkel, seisul 23:23, saabus servima Markus Uuskari, kelle head pallingud mängu ikkagi viiendasse geimi viisid.

Otsustavas vaatuses jäi Saaremaa kiirelt kolmepunktilisse kaotusseisu, ent pääses seejärel taas tänu vahetusest sekkunud Uuskari pallingutele 11:10 peale. Lõpuhetkedel jäi Evandro Dias Souza vastaste blokki kinni ning matšpalli realiseerisid vastased, rünnates mänguvahendi meie bloki kaudu napilt auti.

Saarlaste kaotusest hoolimata tegi suurepärase mängu Hindrek Pulk, kes kogus 56-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures 23 punkti (+21). Evandro Dias Souza lisas 17 (+8), Wennder Lopes 13 (+9) ja Keith Pupart 12 punkti (+7). Ukrainlaste tulemuslikumad olid Juri Tomin ja Volodimir Sidorenko 18 punktiga (+15 ja +10).

Horodok kohtub homme kell 18 algavas veerandfinaalis Tšehhi klubi Prahaga, kes alistas tänases esimeses mängus 3:1 (-21, 24, 23, 15) Lissaboni Sportingu. Austraallasest nurgaründaja Luke Smith tõi võitjatele suisa 27 punkti (+21, rünnak 68%). Matej Mihajlovic lisas 16 punkti (+7). Lissaboni tulemuslikem oli 16 punktiga (+11) Renan Freire Da Purificacao.

Saarlaste parim eurosarjatulemus pärineb eelmisest hooajast, kui tugevuselt kolmandas sarjas jõuti veerandfinaali, kus kaotati Itaalia tipule Milanole.