TalTech Türgi hiiu vastu häbisse ei jäänud, noor temporündaja sai olude sunnil väärt kogemuse

Rauno Tamme ja Jan Markus Üprus blokeerimas Fernando Hernandez Ramose rünnakut. | Foto: CEV

Tugevuselt kolmandas eurosarjas CEV Challenge Cup veerandfinaali jõudnud TalTech mängis täna sarja avamängu Ankara Halkbanki vastu. Eesti klubi pidi vastu võtma 0:3 (20:25, 18:25, 17:25) kaotuse, kuid püsis terve mängu vältel Türgi esindusel kannul ja näitas lõpuni võitluslikku mängu.

Soojendusel vigastada saanud Mihkel Tanila pidi viimasel hetkel mängust kõrvale jääma ja tema asemel sai väärtusliku mängukogemuse 21-aastane Jan Markus Üprus. Tund ja seitse minutit kestnud mängus näitas Ankara Halkbank ülekaalu eelkõige rünnakul (62% TalTechi 46% vastu), ka ässpallinguid ja blokipunkte kogus koduklubi tallinlastest poole enam (ässad 10-5, blokid 6-3).

TalTechi resultatiivseim mees oli diagonaalründaja Matej Šmidl, kes tõi 14 punkti (+9). Halkbanki edukaimana tõi 31-aastane kuubalane Fernando Hernandez Ramos samuti 14 silma (+8), sealjuures lõi Hernandez Ramos võistkonna kümnest ässast viis.

Et lunastada pilet CEV Challenge Cup poolfinaali, peab TalTech peale tänast 0:3 kaotust võitma homse mängu kas 3:0 või 3:1 ja olema seejärel parem ka kuldses geimis. Ankara vajab edasipääsuks kaht geimivõitu.

Korduskohtumine leiab aset juba homme kell 14:00, mäng toimub sarnaselt tänasele Türgis, Ankaras. Otseülekannet toodab taaskord volley.ee Facebooki leht. Ka tänast mängu on võimalik järelvaadata siit.