Eesti koondis ei tulnud EM-i avamängus pingega toime – Läti võttis üllatusvõidu

Täissaal ja Robert Tähe vahetusest sekkumine ei suutnud Eestit Avo Keele ja Läti vastu päästa. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskond alustas kodust Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri nukra 1:3 (23:25, 22:25, 25:16, 21:25) kaotusega Avo Keele juhendatavale Lätile.

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Oliver Venno, Kristo Kollo, Albert Hurt, Timo Tammemaa, Ardo Kreek (kapten) ja Silver Maar. Vahetusest sekkusid mitmed mehed, muuhulgas juba varem vigastusega võidelnud Robert Täht ja vigastada saanud Karli Allik. Allik lahkus mängust kolmandas geimis, kui tegi põlvele liiga ja viidi kanderaamiga väljakult ära.

Eesti koondise mängu iseloomustas närvilisus, mis 4000-pealise kodupubliku ees ajaloolist mängu pidades meie mehi selgelt painas. Avo Keel oli seevastu valmistanud vaimselt ja taktikaliselt oma mehed võitluseks valmis ning kasutas selle perfektselt ära. Lätlasi ei pidurdanud ka Eesti koondise kolmanda geimi kindel võit, sest neljandas vaatuses suudeti vahetusest hästi sekkunud Robert Tähe ja Märt Tammearu rünnakud peatada.

Eesti koondise resultatiivsemad olid Oliver Venno 21 (+18), Ardo Kreek 15 (+13) ja Robert Täht 8 punktiga (+2). Lätlastele tõi Hermans Egleskalns 21 (+14), Atvars Ozolinš 14 (+6) ja Romans Sauss 10 punkti (+2).

Mängu väisasid ka Eesti president Kersti Kaljulaid ja Euroopa Võrkpalliliidu president Aleksandar Boricic.

Eesti koondis jätkab kuueliikmelises D-alagrupist kodust suurturniiri laupäeval ja pühapäeval, kohtudes mõlemal päeval kell 16 vastavalt Slovakkia ja Saksamaaga.