fbpx
Close

Pettunud Täht: täna olid Hispaania-mängust järele jäänud vaid riismed

Eesti rahvusmeeskond tänase EM-i avamängu eel. | Foto: Siim Semiskar/võrkpalliliit

Eesti rahvusmeeskond alustas kodust Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri nukra 1:3 (23:25, 22:25, 25:16, 21:25) kaotusega Avo Keele juhendatavale Lätile.

“Esiteks: palju õnne Avole (Läti koondise peatreener Avo Keel – toim.). Kaks aastat tagasi alustasime EM-i samuti 1:3 kaotusega, aga siis oli vastaseks Poola. Ega siin polegi midagi. See mäng, mida näidati Hispaania vastu… Siis oli täiesti teistsugune võistkond väljakul. Lätlased olid paremini valmis. Me ei suutnud pingete ja muuga jälle toime tulla. Aga kui pingetega toime ei tule, siis ei saagi EM-il mängida,” tunnistas Täht pettunult.

“Väga tore oli inimesi saalis näha. Nemad pigem andsid tuge meile. Aga ju siis EM ise pani meile pinge peale. Ja ei taha nii öelda, aga… Me polnud täna üleolevad, aga see, kuidas me mängisime viis päeva tagasi Hispaania vastu, oli ilus võrkpall. Täna olid vaid riismed sellest järel,” lisas 28-aastane Täht, kes kogus 35-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures 8 punkti (+2).

Eestil on D-alagrupis jäänud pidada veel neli kohtumist, vastasteks Slovakkia, Saksamaa, Horvaatia ja Prantsusmaa. “Korraldame EM-i ja järgmine vastane on Slovakkia. Peame tänase mängu ära unustama. See on ülimalt raske, aga kui tahame midagi korda veel saata, siis lihtsalt peame Slovakkiat võitma. EM-il ongi vaja sisu näidata, muidu ei tule midagi.”

Täht sekkus mängu vahetusest ja aitaski koos teiste varumeeste Renet Vankeri ja Märt Tammearuga tuua mängu muudatuse, ent neljandas geimis olid lätlased meist taas paremad ja kindlustasid võidu. Täht vahetati viimases geimis tagasi pingile. Kas probleem oli põlvevigastuses või hiljuti viga saanud lähendaja-lihases? “Täna on vara kommenteerida seda. Ma ei tea ise ka. Ootan homse ära. Ja siis tuleb ilmselt jälle mingil uuringul käia,” ütles ta lõpetuseks.

Eesti kohtub Slovakkiaga laupäeval kell 16.00.

scroll to top