fbpx
Close

Eesti koondis kaotas Euroopa Kuldliiga pronksimängu pooleteise tunniga

Oliver Venno rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Eesti rahvusmeeskond jäi kodusel Euroopa Kuldliiga finaalturniiril neljandaks, kaotades tänases pronksimängus Saku suurhallis umbes 1500-pealise publiku ees 0:3 (22, 16, 16) mulluse MM-i kaheksandale meeskonnale Hollandile. Mäng kestis vaid tund ja 20 minutit.

Lõpptulemust pole võimalik ilustada. Eesti üritas, nagu oskas, kuid oli külalistest nii võistkondlikult kui individuaalselt selgelt kehvem. Võrreldes eilsega tegi peatreener Gheorghe Cretu algkoosseisus kolm vahetusest, saates väljakule Oliver Venno, Timo Tammemaa ja Andrus Raadiku. Kui Raadik ja Tammemaa said oma tööga veel enam-vähem hakkama, siis Venno ründeprotsent jäi 30 juurde.

Hollandi mängu vedas sarnaselt eilsele poolfinaalkohtumisele Valgevenega Milano klubi põhimees Nimir Abdel-Aziz, kes tõi 16 punkti (+14). Meie tulemuslikumad olid Tammemaa 10 (+5) ja Robert Täht 9 (+5) punktiga.

Kell 19.00 algavas finaalis kohtub Valgevene Türgiga. Mõlemad meeskonnad on koha Challenger Cupil eilsete võitudega juba taganud.

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Robert Täht, Andrus Raadik, Timo Tammemaa, Ardo Kreek, Oliver Venno ja Rait Rikberg. Vahetusest sekkusid pikemaks ajaks mängu Kristo Kollo, Rauno Tamme ja Hindrek Pulk.

scroll to top